آموزش, آموزش نحوه استفاده از کیف پول سخت افزاری

آموزش اتصال لجر به BSC

آموزش اتصال لجر به BSC

توسعه دهنگان کیف پول سخت افزاری لجر، همواره در تلاش برای تبدیل شدن به یک پلتفرم امن برای تقویت اقتصاد Web3  هستند. از اواسط سال 2021 کمپانی لجر اعلام کرد که امکان اتصال لجر به BSC (Binance Smart Chain) فراهم شده است. با این قابلیت، کاربران می‌توانند دو نوع دارایی بومی BSC را به ‌طور ایمن مدیریت و معامله کنند. یعنی:

 • : BNB ارز اصلی زنجیره هوشمند  Binance
 • توکن‌های BEP20: مستقیماً از طریق Ledger Live 

در این مقاله به آموزش اتصال لجر به BSC می‌پردازیم. با کارن مارکت همراه باشید.


اتصال لجر به BSC

اتصال  Ledger  به شبکه هوشمند بایننس بسیار آسان است. فقط کافیست:

 1. اپلیکیشن Binance Smart Chain را روی دستگاه سخت افزاری Ledger خود نصب کنید.
 2. پس از رفتن به تب حساب‌ها، یک حساب زنجیره‌ای هوشمند Binance ایجاد کنید.
 3. سپس می‌توانید آدرس را برای واریز توکن‌های خود انتخاب و تأیید کنید.

در ادامه این مراحل را به طور کامل توضیح خواهیم داد.


اهمیت اتصال لجر به BSC

اهمیت اتصال لجر به BSC

کلیدهای خصوصی شما به خوبی در کیف پول سخت افزاری لجر نانو شما محافظت می‌شوند. و کاملا ضد هک هستند. می‌توانید تمام دارایی‌های دیجیتال خود را به‌طور ایمن بدون به خطر انداختن مالکیت و کنترل کلیدهای خصوصی‌تان مدیریت کنید. علاوه بر این، در حالی که اکوسیستم کریپتو کنونی مملو از  DAppها، صرافی‌ها، پروتکل‌ها و غیره است، Ledger Live  یک برنامه ارگونومیک با تمام نیازهای شما برای دسترسی به کهکشانی از خدمات  Web3، زیر یک سقف واحد است. (منبع)


زنجیره هوشمند بایننس (BSC)  چیست؟

زنجیره هوشمند بایننس، همانطور که از نامش پیداست، یک شبکه مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که توسط بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان ساخته شده است.

در آوریل 2019، Binance Chain راه‌اندازی شد. یک بلاک چین که برای تسهیل تجارت سریع و غیرقانونی طراحی شده است. با این حال، این پروتکل فاقد انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بود. به همین دلیل زنجیره هوشمند بایننس اختراع شد.

زنجیره هوشمند بایننس به موازات زنجیره بایننس اجرا می‌شود. مزیت BSC کاهش هزینه کارمزدها و افزایش سرعت تراکنش‌هاست. مکانیزم اجماع آن نیز اثبات صلاحیت (proof-of-authority) است، که نوعی از اثبات سهام (proof-of-stake) است. اما برای مجموعه کوچکی از سهامداران بهینه شده است.  برخلاف زنجیره بایننس، BSC  دارای عملکرد قرارداد هوشمند و سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است. 


نحوه اتصال لجر به BSC

نحوه اتصال لجر به BSC
 1. برنامهLedger Live  خود را باز کنید.
 2. حالا دستگاه Ledger خود را به رایانه وصل کنید و نام برنامه Binance Smart Chain (BSC)  را در دستگاه Ledger خود جستجو کنید.
 3. به تب Accounts  بروید. سپس روی دکمه Add account  کلیک کنید، Binance Smart Chain (BNB)  را انتخاب کرده و روی Continue  کلیک کنید.
 4. هنگامی که حساب BSC  به لجر اضافه شد، به برگه Receive  بروید.
 5. سپس حساب BSC خود را انتخاب کرده، و روی Continue  کلیک کنید. حالا  Ledger Liveو دستگاه Ledger شما آدرس زنجیره هوشمند Binance شما را نمایش می‌دهند.
 6. این آدرس را در دستگاه خود تأیید کنید. از این آدرس می‌توانید برای واریز توکن‌های BNB یا BEP20  استفاده کنید.

یکسان بودن آدرس حساب BSC و حساب اتریوم

شاید این سوال برایتان پیش آمده است که «چرا آدرس حساب زنجیره هوشمند Binance من دقیقاً شبیه آدرس حساب اتریوم من است؟» آدرس Ledger Ethereum و آدرس Ledger BSC شما یکسان هستند. این به این دلیل است که برنامه‌های Ledger Ethereum و BSC از تکنیک‌های رمزنگاری یکسانی برای تولید آدرس‌ها استفاده می‌کنند.

توجه داشته باشید که اگرچه آدرس‌های BSC و Ethereum شما یکسان به نظر می‌رسند، اما آنها در واقع در دو شبکه مختلف وجود دارند. در نتیجه، لطفاً از ارسال توکن‌های ETH و ERC20 به حساب BSC خود اجتناب کنید. به طور مشابه، از ارسال  توکن‌های BNB  و BEP20  به حساب Ledger Ethereum خودداری کنید.


ارسال ارزهای دیجیتال از صرافی بایننس به BSC

 1. در حساب صرافی بایننس خود، به بخش Withdaw Crypto  بروید. سکه‌ای را که می‌خواهید برداشت کنید انتخاب کنید.
 2. در قسمت آدرس، آدرس Ledger BSC خود را جای‌گذاری کنید، مطمئن شوید کهBEP20  انتخاب شده است. سپس برداشت را کامل کنید .هنگام برداشت دارایی از Binance به آدرس Ledger BSC  خود، مطمئن شوید که همیشه شبکه BEP20 را انتخاب کنید.

آیا همه توکن‌های BEP20 توسط برنامه Ledger Live پشتیبانی می‌شوند؟

در حالی که امکان برداشت بیشتر دارایی‌های رمزنگاری به حساب Ledger BSC شما در قالب توکن‌های BEP20  وجود دارد، تنها موارد زیر در حال حاضر توسط برنامه Ledger Live پشتیبانی می‌شوند:

 • توکن‌های  0BEP2 که کاملاً پشتیبانی می‌شوند. ارزش و تعداد این توکن‌ها در Ledger Live نشان داده می‌شوند.
 • توکن‌های BEP20 که تا حدی پشتیبانی می‌شوند، فقط تعداد یا مقدار موجودی نشان داده می‌شود و ارزش موجودی نشان داده نمی‌شود.
 • توکن‌های پشتیبانی نشده BEP20 اصلاً در Ledger Live نشان داده نمی‌شوند. آنها در ارزش کل پورتفولیوی شما منعکس نمی‌شوند و سابقه تراکنشی در Ledger Live ایجاد نمی‌کنند.

دسترسی به حساب Ledger BSC  از طریق متامسک

دسترسی به حساب Ledger BSC  از طریق متامسک
 1. بستن Ledger Live
 2. کیف پول متامسک خود را در مرورگر باز کنید.
 3. کیف پول Metamask خود را به شبکه Smart Chain متصل کنید.
 4. دستگاه لجر خود را به رایانه خود وصل کنید. و با رفتن به نماد زنجیره هوشمند Binance و فشار دادن همزمان هر دو دکمه، برنامه زنجیره هوشمند Binance را در دستگاه لجر خود باز کنید.
 5. با استفاده از آموزش اتصال لجر به متامسک، دستگاه Ledger خود را به Metamask متصل کنید؛ تا حساب Ledger BSC خود را در Metamask پیدا کنید.
 6. توکن BEP-20 خود را به عنوان یک توکن سفارشی به Metamask اضافه کنید.


تفاوت‌های اصلی زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم

اگرچه BSC و Ethereum شباهت‌های زیادی دارند، اما تفاوت‌های مهمی نیز بین این دو وجود دارد.

 BSCEthereum
برنامه لجر مورد نیازاپلیکیشن زنجیره هوشمند لجر بایننسبرنامه  Ledger Ethereum
سکه بومیBNBETH
توکن قابل پشتیبانیBSC  از توکن‌های BEP20  و BEP721 (NFT)  پشتیبانی می‌کند .اتریوم از توکن‌های ERC20  و توکن‌های ERC721 (NFT)  پشتیبانی می‌کند .
کارمزد تراکنش چگونه پرداخت می‌شود؟همیشه در  BNBهمیشه در  ETH
چه سکه‌ها و توکن‌هایی را می‌توانم در حساب لجر خود نگه دارم؟می‌توانید توکن‌های BNB و BEP20  را در حساب زنجیره‌ای هوشمند لجر بایننس نگه دارید.می‌توانید توکن‌های ETH و ERC20  را در حساب Ledger Ethereum  نگه دارید.
مکانیزم اجماعProof-of-authority ، که نوعی از اثبات سهام است اما برای مجموعه کوچکی از سهامداران ( معروف به اعتبارسنجی) بهینه شده است.اثبات کار
آیا می‌توانم توکن اصلی زنجیره را به اشتراک بگذارم؟بله، شما می‌توانید BNB را برای اعتباربخشی شرط‌بندی کنید، اما حداقل الزامات برای شرط‌بندی انفرادی زیاد است.خیر
از چه ابزاری می‌توانم برای ردیابی تراکنش‌هایم استفاده کنم؟Bscscanاتراسکن

(منبع)


کلام آخر

اتصال کیف پول‌های سخت‌افزاری و یا اتصال شبکه‌های بلاک چین مختلف به کیف پول‌ها برای کاربران بسیار اهمیت دارد. در این مقاله سعی کردیم به طور کامل درباره نحوه اتصال لجر به BSC توضیح دهیم. اگر هر گونه سوالی داشتید از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید