آموزش, تکنولوژی

اتصال تراست ولت و متامسک به پنکیک سواپ

اتصال تراست ولت و متامسک به پنکیک سواپ

برخی کاربران نیازمند استفاده از صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ روی کیف پول‌های نرم افزاری هستند. برای این موضوع هم راه‌حل‌هایی وجود دارد. در این مقاله از کارن مارکت با ما همراه باشید تا روش اتصال تراست ولت و متامسک به پنکیک سواپ را به شما آموزش دهیم.


اهمیت اتصال تراست والت و متامسک به پنکیک سواپ

اهمیت اتصال تراست والت و متامسک به پنکیک سواپ

پنکیک سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است. صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) ، نسخه تکامل یافته صرافی‌های متمرکز سنتی نظیر بایننس و کوکوین هستند. در صرافی‌های غیرمتمرکز، تمام عملیات‌ها روی بلاک چین و از طریق قراردادهای هوشمند قدرتمند انجام می‌شود، به جای این که وابسته به پردازش‌های متمرکز یک پلتفرم واسط باشیم. بیت کوین و بعد از آن سایر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده با هدف ارائه یک سیستم پولی غیر متمرکز متولد شدند. پس خرید و فروش آن‌ها در صرافی‌های متمرکز چندان با ماهیت این نوع دارایی سنخیت ندارد. به همین دلیل عده‌ زیادی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال اقدام به اتصال و وصل کردن کیف پول تراست والت خود به  صرافی پنکیک سواپ یا دیگر صرافی‌های غیر متمرکز می‌کنند.

البته کار با آن‌ها چندان راحت نیست و احتمال بروز اشتباه‌های جبران‌ناپذیر مخصوصا برای کاربران تازه وارد وجود دارد. به همین دلیل اغلب کاربران همچنان صرافی‌های متمرکز را به پنکیک سواپ و نظایر آن ترجیح می‌دهند. با این حال برخی مواقع مجبور به استفاده از آن‌ها هستید. رمز ارزها تا قبل از کسب محبوبیت و معتبر شناخته شدن پروژه آن‌ها، به پلتفرم‌های متمرکز اضافه نمی‌شوند، پس برای خرید آن‌ها مجبور به اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ یا اتصال متامسک به پنکیک سواپ یا یک صرافی غیر متمرکز دیگر هستید. اتصال تراست والت و متامسک به پنکیک سواپ اجازه می‌دهد یک ارز دیجیتال را خیلی زود و قبل از افزایش قیمت آن خریداری کنید.


پشنهاد می‌کنم مقاله‌های زیر را برای تسلط بیشتربه موضوع بخوانید:

آموزش اتصال لجر به پنکیک سواپ

نحوه اتصال لجر به متامسک

تکنولوژی بلاک چین چیست؟


مراحل اتصال کیف پول متامسک و تراست به PancakeSwap

1- اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ (اندروید)

1- اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ (اندروید)

یکی دیگر از قابلیت‌های خوب تراست والت امکان اتصال به برنامه‌های غیر متمرکز یا DApp  ها است. یکی از این برنامه‌های غیر متمرکز صرافی آنلاین پنکیک سواپ است که از طریق مرورگر دی‌اپ تراست والت در دسترس است. برای اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ مراحل زیر را دنبال کنید. توجه داشته باشید که دستگاه‌های اندروید و iOS از مراحل یکسانی استفاده نمی‌کنند! ( در ادامه روش اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ در ios را نیز توضیح می‌دهیم)

 1. Trust Wallet خود را باز کنید و روی دکمه DApps  در پایین صفحه کلیک کنید.
 2. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به «Popular» بروید. حالا روی «PancakeSwap» کلیلک کنید. (پنکیک سواپ را در قسمت صرافی‌ها نیز می‌توانید پیدا کنید.)
 3. صفحه جدیدی با آرم PancakeSwap و برخی اطلاعات باز می‌شود. روی دکمه Connect  بزنید.
 4. در این مرحله،PancakeSwap  باز می‌شود. روی دکمه اتصال در بالا سمت راست بزنید و از لیست باز شده روی Trust Wallet  ضربه بزنید.

اگر در مرحله 4 متوجه شدید که قادر به اتصال نیستید، به منوی DApps برگردید و دوباره “PancakeSwap” را پیدا کنید.


2- اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ (ios)

اخیرا  مرورگر DApp در نسخه  iOS Trust Walletحذف شده است. اما نگران نباشید. یک راه جایگزین برای حل این مشکل وجود دارد. شما می‌توانید از طریق مراحل زیر برای اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ در گوشی‌های آیفون استفاده کنید.WalletConnect  یک ویژگی به نام Mobile Linking  دارد که به DApp  اجازه می‌دهد به برنامه کیف پول تلفن همراه شما مانند Trust Wallet متصل شود.

راهنمای گام به گام نحوه دسترسی به PancakeSwap  از طریق WalletConnect :

1- PancakeSwap را در مرورگر موبایل خود باز کنید.

 اگر از مرورگر Safari در iPad خود استفاده می‌کنید، باید وب سایت پیش‌فرض را غیرفعال کنید یا می‌توانید از گوگل کروم نیز برای باز کردن سایت پنکیک سواپ استفاده کنید.

2- در این مرحله WalletConnect را نیز باز کنید.

3- روی دکمه Connect  در PancakeSwap ضربه بزنید تا منوی اتصال به کیف پول را ببینید. حالا  WalletConnectرا انتخاب کنید.

4- در لیست کیف پول‌های پشتیبانی شده، Trust Wallet  را انتخاب کنید. سپس برنامه Trust Wallet  را با ضربه زدن روی Open  اجرا کنید.

5- حالا نوبت اتصال کیف پول Trust است.

6- صفحه WalletConnect  را در برنامه Trust Wallet خواهید دید. برای تکمیل اتصال برنامه به PancakeSwap DApp ، روی Connect  ضربه بزنید .

7- در این مرحله، اتصال تراست والت به PancakeSwap برای نسخه آی او اس برقرار شده است. اکنون می‌توانید برای تأیید به مرورگر سافاری خود بازگردید.


تعویض توکن در PancakeSwap از طریق  WalletConnect

شما می‌توانید در PancakeSwap توکن‌هایتان را تعویض کنید. مراحل این کار شبیه تعویض توکن در مرورگر DApp  است. فقط یک مرحله اضافی وجود دارد. باید بین Trust Wallet و مرورگر تلفن همراه خود جابه‌جا شوید تا تراکنش‌ها را تأیید کنید.

 1. یک تعویض توکن ایجاد کنید.
 2. برای تأیید تراکنش، برنامه Trust Wallet باید باز شود.
 3. تراکنش را تایید کنید.
 4. برای ادامه روی Send  کلیک کنید. سپس برای انجام تعویض واقعی توکن‌ها، باید به مرورگر موبایل برگردید و روی Confirm Swap  بزنید .
 5. برای تأیید تراکنش، برنامه Trust Wallet  باید دوباره باز شود.
 6. برای ارسال تراکنش، روی Send  ضربه بزنید. اعلانی را در مرورگر تلفن همراه خواهید دید که مبادله با موفقیت انجام شده است.

مراحل اتصال متامسک به پنکیک سواپ

مراحل اتصال متامسک به پنکیک سواپ

برای تبدیل توکن BEP20 در صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ، نیازمند اتصال متامسک به پنکیک سواپ هستید. توجه داشته باشید که مراحل اتصال متامسک به پنکیک سواپ برای اندروید و آی او اس یکسان است.

 1. برای دانلود و نصب کیف پول متامسک، وارد وب سایت این کیف پول به نشانی metamask.io  شده و روی گزینه آبی‌رنگ “Download Now”  کلیک کنید. در صفحه جدید، سه گزینه “Chrome” ،”iOS” و “Android” را مشاهده می‌کنید. آموزش نصب متامسک را از مقاله «آموزش کامل کیف پول متامسک» بخوانید.
 2. MetaMask  را باز کنید و روی نماد سه خط در بالا سمت چپ ضربه بزنید.
 3. حالا روی قسمت تنظیمات در منو ضربه بزنید .
 4. در منوی تنظیمات، روی Network  کلیک کنید.
 5. سپس، روی دکمه Add Network  در پایین کلیک کنید.
 6. برای کار با پنکیک سواپ و تبدیل توکن‌های BEP20، باید شبکه بایننس اسمارت چین را به کیف پول متامسک اضافه کنیم. در صفحه‌ای که باز می شود، جزئیات زیر را تایپ کنید:

Network Name: Binance Smart Chain
RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org
Chain ID: 56
Symbol: BNB
Block Explorer URL: http://bscscan.com

7. پس از تأیید ورود به شبکه جدید، به منو سه خط بازگشته و روی Browser  کلیک کنید.

8. در این مرحله،”PancakeSwap”را در قسمت جستجو تایپ کنید. اولین نتیجه نمایش داده شده، صرافی پنکیک سواپ خواهد بود. سپس روی PancakeSwap  کلیلک کنید.

9. کیف پول شما از شما می‌خواهد که متصل شوید. برای اتصال به PancakeSwap روی Connect  ضربه بزنید .

10. اتصال والت موبایل متاماسک به صرافی پنکیک سواپ به پایان رسید. می‌توانید سواپ توکن‌های BEP20 را آغاز کنید. البته دقت داشته باشید که برای پرداخت کارمزد، به رمز ارز بایننس کوین (BNB) روی شبکه BSC که به نام “Smart Chain” شناخته می‌شود نیاز دارید.


اتصال متامسک به پنکیک سواپ (مرورگر)

برای اتصال متامسک به پنکیک سواپ از طریق مرورگرهای کروم و فایرفاکس مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتداMetaMask  را باز کنید و روی انتخابگر شبکه در بالا کلیک کنید. متامسک به طور پیش‌فرض “Ethereum Mainnet”  را نشان می‌دهد. اما برای کار با پنکیک سواپ و تبدیل توکن‌های BEP20، باید شبکه BSC (بایننس اسمارت چین) را به آن اضافه کنیم. به پایین بروید و روی Custom RPC  کلیک کنید.
 2. پنجره‌ای باز خواهد شد. جزئیات زیر را تایپ کنید

Network Name: Binance Smart Chain
RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org
Chain ID: 56
Symbol: BNB
Block Explorer URL: http://bscscan.com

3. مطمئن شوید که همه چیز را به درستی تایپ کرده و روی ذخیره کلیک کنید. اکنون زنجیره هوشمند بایننس یکی از گزینه‌های شبکه شما خواهد بود.

4. در این مرحله، وارد سایت  PancakeSwap   شوید. در گوشه سمت راست بالا دکمه اتصال را مشاهده خواهید کرد.  روی آن کلیک کنید.

5. پنجره‌ای ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد کیف پولی را برای اتصال به آن انتخاب کنید. روی MetaMask  کلیک کنید.

6. در این مرحله اتصال متاماسک به پنکیک سواپ به پایان رسیده است. دیگر قادر به سواپ توکن‌های BEP20  روی شبکه بایننس اسمارت چین هستید. البته دقت داشته باشید که برای پرداخت کارمزد، به رمز ارز بایننس کوین (BNB) روی شبکه BSC که به نام “Smart Chain” شناخته می‌شود نیاز دارید.


کلام آخر

پیش از سواپ کردن توکن‌های BEP20 در پنکیک سواپ  (PancakeSwap)، باید یک کیف پول ارز دیجیتال مانند تراست والت یا متامسک والت را به آن متصل کنید. در این مقاله به طور کامل نحوه اتصال تراست ولت به پنکیک سواپ و اتصال متامسک به پنکیک سواپ را توضیح دادیم. اگر سوالی در این مورد داشتید در قسمت نظرات پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید