آموزش

آموزش اضافه کردن توکن ERC20 به کول ولت اس

اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت

استاندارد ERC20 یکی از استانداردهای شبکه اتریوم است. در این شبکه بیشتر توکن‌ها از همین استاندارد استفاده می‌کنند. به همین دلیل زمانی که از کیف پول‌های اتریومی استفاده می‌کنید، باید روش‌های افزودن توکن ERC20 به آن‌ها را بلد باشید. کول ولت اس یکی از محبوب‌ترین این کیف پول‌ها است. فرایند اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت فرایندی ساده است که با انجام گام‌به‌گام مراحل گفته‌شده در این مطلب می‌توانید به‌راحتی آن را انجام دهید. هم‌چنین با همین روش می‌توان توکن‌های دیگر را نیز به کیف پولتان اضافه کنید. برای اطلاع از این مراحل تا پایان این مطلب از کارن مارکت با ما همراه باشید.

استاندارد و توکن ERC20 چیست؟

پیش از آنکه به سراغ آموزش اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت برویم، بهتر است کمی شما را با این استاندارد آشنا کنیم. ERC20 یکی از استانداردهای ‌شبکه اتریوم است که در حال حاضر تمام توکن‌های اتریوم از آن استفاده می‌کنند. این استاندارد قوانین تعامل بین توکن‌ها شامل تراکنش‌ها، خرید و مبادلات بین توکن‌های اتریوم را ممکن می‌سازد. در حال حاضر مجموعه‌های مختلفی از توکن‌ها از این استاندارد تبعیت می‌کنند؛ اما معروف‌ترین آن‌ها توکنی است که با خود استاندارد همنام است.

مراحل اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت

برای اضافه کردن توکن‌های ERC20 روی کول ولت مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

مراحل پیدا کردن توکن موردنظر

مرحله 1: برای اضافه توکن‌ ERC20 روی کول ولت لازم است که ابتدا Contract Address یا QR Code مربوط به توکن موردنظر را بیابید. برای پیدا کردن این کد لازم است که به وب‌سایت Etherscan: https://etherscan.io/ بروید.

مرحله اول از اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 2: در این مرحله باید توکن موردنظر خود را پیدا کنید. برای این کار دو راه پیش روی شما است. در روش اول می‌توانید از نوار بالای صفحه وارد بخش Tokens شده و زیرمنوی ERC20 Top Tokens را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه می‌توانید توکن‌های گروه ERC20 را به ترتیب رده‌بندی مشاهده کرده و توکن موردنظر را از گروه توکن‌های شبکه ERC20 پیدا کنید.

مرحله دوم از اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت

روش دوم نیز این است که از همان ابتدا نام توکن ERC20 را در کادر جستجو وارد کنید. به‌این‌ترتیب همه انواع توکن‌های این شبکه به شما نشان داده می‌شوند.

یکی دیگر از روش های مرحله دوم از اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 3: بعد از انتخاب توکن موردنظر، پنجره‌ای به شکل زیر باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید مشخصات مربوط به توکن موردنظر خود را باز کنید.

مرحله سوم از اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 4: در این مرحله از اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت باید Contract Address یا QR Code را کپی کرده و در محل موردنظر وارد کنید. در پنجره باز شده در مرحله قبل، کد آبی مقابل عبارت Contract آدرس آن است. علاوه بر کپی آدرس Contract می‌توانید از QR Code نیز استفاده کنید. برای دسترسی به این کد باید آیکون مربوط به QR Code را لمس کنید. پس از نمایش کد مربوط به توکن، آن را با استفاده از اپلیکیشن کول ولت اس خود اسکن کنید.

مرحله چهارم از اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت

مراحل اضافه کردن توکن موردنظر در اپلیکیشن کول ولت اس

مرحله 1: برای انجام ادامه مراحل اضافه کردن ERC20 روی کول ولت، وارد اپلیکیشن کول ولت اس شوید. به منوی تنظیمات (Setting) بروید و گزینه مدیریت کیف پول (Manage Wallet) را انتخاب کنید.

اپلیکیشن نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 2: آیکون + را در قسمت سمت چپ و بالای صفحه لمس کنید.

مرحله 3: گزینه Add Custom Token را انتخاب کنید. این مرحله از اضافه کردن ERC20 روی کول ولت، جایی است که می‌توانید توکن موردنظر خود را با استفاده از Contract Address یا QR Code به کیف پول اضافه کنید.

مرحله سوم اپلیکیشن نصب توکن erc20 روی کول ولت

برای این کار باید Contract Address توکن موردنظر خود را که از وب‌سایت Etherscan دریافت کرده بودید، در قسمت Enter Smart Contract Address وارد کنید. همچنین می‌توانید از طریق اسکنر موجود در اپلیکیشن، QR Code موجود در وب‌سایت را اسکن کنید.

مرحله سوم از اپلیکیشن نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 4: در پایان بعد از نمایش داده شدن نام و لوگوی توکن موردنظر در اپلیکیشن آن را انتخاب کرده و برای اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت، گزینه Add را لمس کنید. به این صورت توکن ERC20 موردنظر خود را در کیف پول کول ولت اس خود خواهید داشت.

مرحله چهارم اپلیکیشن نصب توکن erc20 روی کول ولت

مراحل بازیابی ERC20 از طریق کیف پول کول ولت اس

شما می‌توانید از طریق کیف پول کول ولت اس توکن‌های قبلی خود را نیز بازیابی کنید. در این بخش مراحل این کار را توضیح می‌دهیم. نکته مهم این است که نداشتن دقت و تخصص کافی در این بخش ممکن است باعث لو رفتن اطلاعات شما شود. پس با دقت کافی این مراحل را دنبال کنید تا اطلاعات حسابتان شناسایی نشود؛ بنابراین بهتر است از همان ابتدا مراحل اضافه کردن ERC20 روی کول ولت را بر روی یک کیف پول انجام دهید که مجبور به بازیابی اطلاعات نشوید.

مرحله 1: به سایت www.myetherwallet.com بروید و در بخش Access My Wallet روی گزینه Access Now کلیک کنید.

بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 2: در این صفحه گزینه software را انتخاب کرده و بر روی گزینه Mnemonic Phrase کلیک کنید. حال دکمه continue را فشار دهید.

مرحله دوم بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت
مرحله دو از دو بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 3: در این مرحله باید عبارت Mnemonic خود را وارد کرده و بر روی continue کلیک کنید. نکته مهم این است که اگر از seed عددی استفاده کرده‌اید، باید آن را به seed کلمه‌ای تبدیل کنید. در لینک زیر راهنمای این کار وجود دارد.

https://www.coolwallet.io/wp-content/uploads/2020/04/Number-seed-conversion-v1.pdf

مرحله سه بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 4: در این مرحله شما آدرس‌های ETH را می‌بینید. این آدرس‌ها شامل توکن‌هایی می‌شود که قبلا در مراحل اضافه کردن توکن ERC20 روی کول ولت به آن اضافه کرده‌اید. حال باید آدرسی که قصد دسترسی به آن را دارید، انتخاب کنید و بعد از زدن چک‌لیست عبارت To Access my wallet, I accept Terms روی گزینه Access My Wallet کلیک کنید.

مرحله چهار بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 5: بعد از اتمام مراحل فوق می‌توانید روی گزینه Send Transaction کلیک کرده و اطلاعات مربوط به جزئیات معامله را وارد کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید توکن ERC20 خود را بازیابی و ارسال کنید.

مرحله پنج بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت
قسمت دوم مرحله پنج بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 6: توجه کنید که قبل از بازیابی و وارد کردن جزئیات معامله، باید توکن ECR20 موردنظر خود را از منوی Type انتخاب کنید.

مرحله شش بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 7: اگر نمی‌توانید توکن ERC20 خود را ببینید، بر روی گزینه +Custom Tokens کلیک کنید. از طریق این گزینه توکن موردنظر خود را به لیست اضافه کنید.

مرحله هفت بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت
قسمت دوم مرحله هفت بازیابی و نصب توکن erc20 روی کول ولت

مرحله 8: اگر به‌درستی مراحل اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت را طی کرده باشید، می‌توانید توکن موردنظر خود را از منوی Type پیدا کنید. بعد از پیدا کردن این توکن می‌توانید جزئیات معامله را وارد کرده و توکن را بازیابی و ارسال کنید.

سخن پایانی

ERC20 یکی از اصلی‌ترین استانداردهای اتریوم است که گروه زیادی از توکن‌ها ازجمله توکن ERC20 از آن تبعیت می‌کنند. در این مطلب از کارن مارکت درباره مراحل اضافه کردن و بازیابی این توکن در کیف پول کول ولت اس صحبت کردیم. توجه کنید که این استاندارد بی نقض نیست و در صورت عدم دقت یا نداشتن اطلاعات کافی استفاده از آن می‌تواند به کیف پول شما صدمه بزند.

نکته مهم این است که در هر مرحله و در زمان افزودن توکن‌ها باید از قوانین و شیوه‌نامه‌های استاندارد مطلع باشید تا اعتبار خود را در اثر نقض آن‌ها از دست ندهید. شبکه اتریوم در تلاش است که با ایجاد استاندارد جدید ERC223 این مشکلات را تا حدی برطرف کند. به یاد داشته باشید که در دنیای ارزهای دیجیتال انجام هر کاری بدون آگاهی و اطلاعات دقیق می‌تواند به شما ضرر مالی برساند. حتی اگر این کار به‌سادگی اضافه کردن توکن erc20 روی کول ولت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید