مد و فشن

انتخاب عطر متناسب با فصل

بسیاری از افراد هستند که همیشه و در تمام فصول به عطر خود وفادار باقی می مانند. اما انتخاب عطر متناسب با فصل با توجه به تغییرات آب و هوایی که در هر فصل اتفاق می افتد، باعث می شود که رایحه خوش شما بیشتر گسترده شود.

به همین دلیل بسیاری از افراد با توجه به تغییر فصل به سراغ عطر سازگار با آب و هوای آن فصل می روند. در این بخش می خواهیم رایحه های مناسب برای هر فصل را بررسی کنیم تا انتخاب بهتری در زمان خرید عطر داشته باشید. پس همراه ما باشید.

چرا باید عطر متناسب با فصل را خریداری کنیم؟!

شاید هنوز برای شما سوال باشد که چرا هر فصلی عطر مخصوص به خودش را دارد. باید بگوییم که اسانس ها و مواد روغنی که در عطرها به کار می روند نسبت به دو چیز حساسیت دارند: دما و نوع پوست شما. پس برای اینکه رایحه عطر برای زمان طولانی تری ماندگار شود، باید این دو ویژگی را در نظر بگیریم. در ادامه با رایحه های متناسب با هر فصل آشنا می شویم.

عطر متناسب با فصل زمستان

یک قانون کلی در رابطه با عطرها وجود دارد و آن اینکه هر چه دمای هوا بیشتر باشد، یک رایحه سریع تر پخش می شود. در فصل زمستان که دمای هوا پایین بوده و مولکول های هوا جنبش کمتری دارند، باید به سراغ عطرهای با غلظت بالا و سنگین تر رفت.

بهترین انتخاب ها برای این فصل عطرهای شرقی و رایحه های مربوط به چوب ها، عودها و چرم ها هستند. عنبر و ادویه ها را هم می توان در رایحه های مربوط به زمستان قرار داد.

 عطر مناسب با فصل

انتخاب عطر برای فصل پاییز

در فصل پاییز آب و هوا به اندازه بهار خنک و روشن نیست. اما سرما هم هنوز آن طور که باید احساس نمی شود. بنابراین لازم نیست به سراغ عطرهای با غلطت بالا یا سنگین بروید. عطر متناسب با فصل پاییز را رایحه های سبک مرکبات یا گل ها می دانند.

رایحه های سبک و ملایم مانند چوب درخت سرو و کهر، زنجبیل، صندل، مشک، وانیل، عنبر، نعناع هندی و پرتقال انتخاب های خوبی برای این فصل هستند.

عطر مناسب برای فصل تابستان

در روزهای گرم تابستان باید حواستان به گرمای هوا باشد. زیرا همان قدر که پخش رایحه ها در گرما سریع تر است، سرعت تبخیر آنها هم بیشتر می شود.

در این فصل انتخاب رایحه های ملایم و خنک، علاوه بر اینکه مناسب تر هستند، بدن شما را هم خنک تر نگه می دارند. رایحه و عطر متناسب با فصل تابستان را می توان در ترنج، یاسمن، رز، وانیل و سایر عطرهای سبک یافت.

آقایان هم در این فصل می توانند به سراغ رایحه های نیمه شرقی و خانواده چوب ها بروند.

خرید عطر مناسب برای فصل بهار

در فصل بهار با آب و هوای خنک و مطبوعی رو به رو می شویم و در این آب و هوای دل انگیز نباید به سراغ رایحه های سنگین و با غلظت بالا بروید. عطرهای سبک تر در این فصل، رایحه دل انگیز تری از خود به جای می گذارند.

رایحه هایی که به خانواده گل ها مربوط باشد و مرکبات می توانند انتخاب های خوبی در این فصل باشند. رایحه های نعنا، ریحان، شکوفه پرتقال و بهار نارنج را در فصل بهار تجربه کنید.

انتخاب و خرید بهترین عطر برای شما

در زمان خرید عطر متناسب با فصل علاوه بر اینکه باید آب و هوا را در نظر بگیرید، نوع پوست و فرمولاسیون عطر هم اهمیت دارد.

روغن ها و موادی که در عطرها به کار می روند در برخورد با پوست های مختلف، می توانند رایحه متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل بهتر است آنها را روی پوست خود امتحان کنید تا از رایحه مطمئن شوید.

به طور کلی رایحه عطرها روی پوست های چرب، ماندگار بیشتری دارد. در حالی که پوست های خشک به سرعت عطر و بوی خوش خود را از دست می دهند.

هر فصل چه عطری بزنیم

موضوع دیگری که باید برای خرید عطر در نظر گرفت، ترکیبات عطر است. عطرهایی که الکل بیشتری داشته باشند برای فصول گرم سال مناسب نیستند. زیرا به سرعت تبخیر می شوند. اما عطرهای روغنی ماندگاری بالاتری دارند.

تفاوت غلطت عطرها را می توان با توجه به فرمولاسیون آنها هم شناخت. آنها را می توان در دو دسته کلی قرار داد: ادوتویلت یا ادکلن ها و ادوپرفیوم یا عطرها.

ادکلن ها غلطت نسبتا پایینی دارند و نمی توانند در دمای بالا و گرمای فصول مختلف سال، ماندگار باشند. در حالی که ادوپرفیوم ها حاوی 20 درصد روغن های معطر هستند و عطر متناسب با فصل های گرم محسوب می شوند.

منبع houseofcoco

دیدگاهتان را بنویسید