آموزش

آموزش نصب کیف پول کوینومی دسکتاپ

آموزش نصب کیف پول کوینومی نسخه دسکتاپ

کیف پول کوینومی یکی از کیف پول‌های نرم‌افزاری محبوب برای نگهداری از ارزهای دیجیتال است. این کیف پول می‌تواند در حدود 500 ارز دیجیتال را در خود ذخیره کند. امروزه نسخه‌های مختلفی از این کیف پول برای نصب بر روی دسکتاپ، اندروید و iOS ارائه شده است. نصب کیف پول کوینومی بر روی دسکتاپ فرایند نسبتا ساده‌ای است. اما نکته‌ای که در زمان نصب این کیف پول باید رعایت کنید، انجام گام به گام همه مراحل است. در این مقاله از کارن مارکت می‌خواهیم نصب کیف پول نرم افزاری کوینومی را بر روی دسکتاپ به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

مرحله اول نصب کیف پول کوینومی: دانلود نرمافزار مخصوص دسکتاپ

 1. ابتدا برای دانلود نرم‌افزار مخصوص کیف پول کوینومی مرورگر خود را باز کنید و کلمه Coinomi را تایپ کرده و جستجو کنید.
 2. روی وب‌سایت رسمی www.coinomi.com با این شعار که بلاکچین کیف پول کوینومی مورداعتماد میلیون‌ها نفر است کلیک کنید. دقت کنید که حتما نرم‌افزار را از وب‌سایت رسمی این شرکت دانلود کنید. در غیر این صورت نمی‌توان از امنیت آن اطمینان حاصل کرد.
 • برای دانلود کیف پول کوینومی از منوی بالا صفحه روی گزینه download  کلیک کنید.

همانطور که گفتیم اپلیکشن کوینومی در نسخه‌های مختلف سازگار با تلفن‌های هوشمند اندروید و iOS ارائه شده است. همچنین از سال 2019 نسخه‌های دسکتاپ این نرم‌افزار برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، mac و Linux در این صفحه در دسترس هستند.

مرحله دوم نصب کیف پول کوینومی

مرحله دوم: آغاز فرایند نصب کیف پول کوینومی نسخه دسکتاپ

 1. برای نصب کیف نرم‌افزاری پول کوینومی بر روی ویندوز در قسمت Coinomi Wallet for Windows بر روی گزینه Download کلیک کنید.برای شروع فرایند نصب باید تا اتمام دانلود صبر کنید. پس از آن می‌توانید با چند کلیک ساده این کیف پول را نصب کنید.
 2. پس از اتمام دانلود، ابتدا فایل دانلودشده را باز کنید. مراحل نصب کیف پول کوینومی شبیه به مراحل نصب نرم‌افزارهای دیگر بر روی کامپیوتر است.
 3. بعد از مطالعه License Agreement بر روی گزینه I accept the agreement کلیک کرده، سپس بر روی Next کلیک کنید.
مرحله سوم نصب کیف پول کوینومی
 • در این پنجره می‌توانید با فشردن گزینه Browse مسیر نصب کیف پول کوینومی را تعیین کنید. بعد از تعیین مسیر نصب مجددا بر روی گزینه Next کلیک کنید. اگر می‌خواهید سریع‌تر به این برنامه دسترسی داشته باشید، می‌توانید برای ایجاد میانبر کیف پول کوینومی بر روی Create a desktop shortcut کلیک کنید. اما در صورت عدم تمایل می‌توانید علامت آن را بردارید. در این صورت دیگر نمی‌توانید از طریق دسکتاپ به این نرم‌افزار دسترسی پیدا کنید و باید از قسمت استارت نام نرم‌افزار را جستجو کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید.
مرحله چهارم نصب کیف پول کوینومی
 • در این مرحله بر روی Install کلیک کنید تا نصب کیف پول کوینومی انجام گیرد.
 • بعد از اتمام نصب بر روی گزینه Finish کلیک کنید.
مرحله پنجم نصب کیف پول کوینومی

مرحله سوم: اجرای نرم افزار کیف پول کوینومی

 1. پس از نصب کیف پول کوینومی نسخه دسکتاپ آن را اجرا کنید.
 2. پس از اجرای نرم‌افزار دو گزینه خواهید داشت. اگر قبلا یک کیف پول کوینومی داشته‌اید، برای دستیابی به آن می‌توانید بر روی گزینه Restore a wallet کلیک کنید. اما اگر می‌خواهید یک کیف پول جدید ایجاد کنید بر روی گزینه Create a new wallet کلیک کنید.
مرحله ششم نصب کیف پول کوینومی
 • در این مرحله می‌توانید عبارت بازیابی دوازده کلمه‌ای کیف پول خود را ببینید. در این مرحله باید دقت کنید که این عبارت بازیابی را به دقت یادداشت کرده و آن را در یک محل امن نگهداری کنید. شما می‌توانید این رمز را کپی کرده و در یک نرم‌افزار مدیریت رمز نگهداری کنید. این عبارت بازیابی در مرحله بعد برای ایجاد شناسه کاربری کیف پول از شما خواسته می شود.
 • پس از یادداشت یا کپی کردن رمز عبور، بر روی گزینه I’m safely stored my recovery کلیک کرده سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.
مرحله هفتم نصب کیف پول کوینومی
 • در این جا باید عبارت بازیابی دوازده حرفی خود را وارد کنید.
 • بعد از وارد کردن عبارت بازیابی بر روی گزینه Confirm کلیک کنید.
مرحله هشتم نصب کیف پول کوینومی
 • در این مرحله نیاز است که شما یک رمز عبور برای کیف پول کوینومی خود تعیین کنید. این رمز عبور همان کلید خصوصی شما برای ورود به کیف پول کوینومی است. نکته قابل توجه این است که بر خلاف بیشتر کیف پول‌ها، در کیف پول کوینومی این رمز به سرورهای کوینومی فرستاده نشده و در کامپیوتر ذخیره می‌شود. پس از وارد کردن رمزعبور خود بر روی گزینه Ok کلیک کنید.
مرحله هشتم نصب کیف پول کوینومی

اتمام مراحل نصب کیف پول کوینومی

پس از اینکه مراحل مختلف نصب نسخه دسکتاپ کیف پول کوینومی را به اتمام رساندید، می توانید کوین‌هایی را که می‌خواهید استفاده کنید مشاهده نمایید. همچنین می‌توانید با وارد کردن نام کوین مورد نظر خود در قسمت Search for a coin آن را پیدا کنید. بعد از انتخاب کوین‌های مورد نظر خود بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله نهم نصب کیف پول کوینومی

پس از این کار پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد که در این پنجره قوانین مربوط به استفاده از کیف پول کوینومی را خواهید دید. پس از مطالعه قوانین بر روی گزینه Accept کلیک کنید. حالا می‌توانید ببینید که نصب کیف پول کوینومی شما با موفقیت انجام شده است.

مرحله دهم نصب کیف پول کوینومی

امکانات کیف پول کوینومی

 • در منوی سمت چپ در قسمت Overview می‌توانید کوین‌های خود، موجودی حساب هر یک و معادل USD آن‌ها را با توجه به قیمت روز ببینید. همچنین می‌توانید درصد موجودی هر کوین را  در کیف پول خود مشاهده کنید.
امکانات پس از نصب کیف پول کوینومی
 • برای انتقال، دریافت، مبادله و یا خرید باید بر روی کوین دلخواه کلیک کنید.
 • برای اضافه کردن کوین‌های دیگر می‌توانید در قسمت پایین صفحه بر روی گزینه Add Asset کلیک کنید سپس بر روی َ Add Tokenیا Add Coin کلیک کنید.
 • در این قسمت می‌توانید با وارد کردن نام کوین مورد نظر خود در قسمت Search آن را بیابید یا آن را از کوین‌های موجود در پایین صفحه انتخاب کنید.
 • در پنجره Exchange می‌توانید هر کوین موجود در کیف پول خود را با کوین‌های دیگر مبادله کنید.
 • برای این کار نام کوین خود را در قسمت Exchange و نام کوین هدف را در قسمت Receive وارد کنید.
امکانات در دسترس پس از نصب کیف پول کوینومی
 • برای خرید گیفت کارت در قسمت پایین و با انتخاب گزینه Amount می‌توانید مقدار کوین‌های موردنظر خود را وارد کنید. این مقدار درواقع میزان اعتبار گیفت کارت شما است. سپس بر روی آیکون سه نقطه کلیک کنید. به محض انجام گزینه‌ای در پایین صفحه ظاهر خواهد شد. بر روی آن کلیک کنید و در اینجا گیفت کارت خود را انتخاب کنید.
فعالسازی گیفت کارت پس از نصب کیف پول کوینومی

سخن پایانی

نصب کیف پول کوینومی بر روی دسکتاپ همانند نصب سایر نرم‌افزارهای دسکتاپ است. به عبارت بهتر اگر شما تابه‌حال نرم‌افزاری را بر روی کامپیوتر خود با هر نوع سیستم‌عاملی نصب کرده باشید، دیگر مشکلی در نصب نسخه دسکتاپ کیف پول کوینومی نخواهید داشت. باید دقت کنید که در هنگام نصب این کیف پول همه قوانین حریم خصوصی را با دقت مطالعه کنید. همچنین به هیچ وجه از هیچ منبعی به جز سایت رسمی کیف پول کوینومی اقدام به دانلود نرم‌افزار ننمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید