ارز دیجیتال

راه‌های تشخیص لجر نانو اس تقلبی از اصل

راههای تشخیص لجر نانو اس تقلبی از اصل

کیف پول لجر یکی از انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری برای نگهداری ارز دیجیتال است. گفته می‌شود این نوع از کیف پول‌ها به دلیل ماهیت سخت‌افزاری خود از امنیت بیشتری نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری برخوردار هستند. بااین‌حال تشخیص لجر نانو اس تقلبی از اصل همواره یکی از دغدغه‌هایی است که کاربران این نوع از کیف پول‌ها دارند. محصولات شرکت فرانسوی Ledger معمولا ترکیبی از نرم‌افزار و سخت‌افزار ساخته می‌شوند. این ترکیب بیشتر به دلیل محافظت از کلیدهای خصوصی شما در برابر حملات احتمالی گسترده است. اما این امکانی است که در صورت اصل بودن کیف پول لجر نانو اس در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این مقاله از کارن مارکت می‌خواهیم درباره روش‌های شناسایی لجر نانو اس تقلبی صحبت کنیم.

 • خرید از نمایندگی رسمی فروش لجر

یکی از ساده‌ترین روش‌ها که به شما برای اصل بودن کیف پول لجر نانو اس اطمینان می‌دهد، منشا محصول لجر شما است. برای اطمینان از دریافت یک محصول معتبر شرکت Ledger باید دستگاه خود را به‌طور مستقیم از وب‌سایت رسمی لجر و یا از طریق توزیع‌کننده‌های مجاز خریداری کنید. کانال‌های رسمی فروش کیف پول لجر نانو اس شامل موارد زیر هستند:

 • وب‌سایت رسمی شرکت لجر به آدرس ledger.com
 • فروشگاه‌های رسمی آمازون در ایالات‌متحده، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و ژاپن

نکته مهم اینجا است که این مورد دلیل بر این نیست که کیف پول لجر نانو اس اصل تنها در این درگاه‌ها یافت می‌شود. بلکه فروشگاه‌های معتبری نیز هستند که در سطح سایر کشورها مانند ایران، اقدام به فروش کیف پول لجر می‌کنند. بااین‌حال بهتر است برای تشخیص لجر نانو اس تقلبی بررسی‌های گفته شده در سایر روش‌های موجود در این مقاله را انجام دهید.

 • تهیه چک لیست از محتویات درون جعبه

چگونه لجر نانو اس تقلبی را از روی جعبه تشخیص دهیم؟

در روش دوم شما باید چک لیستی داشته باشید که نشان‌دهنده محتویات جعبه کیف پول سخت‌افزاری شما باشند. بسته کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس باید شامل موارد زیر باشد:

 • دستگاه لجر نانو اس
 • 3 کارت کاغذی شامل کارت شروع به کار، کارت نکات قابل توجه، یک یا سه برگ خالی بازیابی (بسته به تاریخ تولید)
 • لوازم جانبی اضافی مانند جاکلیدی و بند
 • بسته‌بندی اضافی (استفاده از مقوای بدون مارک)

نکته مهم اینجا است که نشان Ledger لزوما بر روی کارت‌های کاغذی و پاکت بسته‌بندی وجود نخواهد داشت.

 • اطمینان از خالی بودن برگه بازیابی برای تشخیص لجر نانو اس تقلبی از اصل

شرکت لجر هرگز شکل یا نمادی از یک عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای را به شما ارائه نمی‌دهد. تنها در زمانی که دستگاه را برای اولین بار راه‌اندازی می‌کنید، یک عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای بر روی نمایشگر نشان داده خواهد شد. اگر در زمانی که جعبه را باز می‌کنید، بر روی برگه بازیابی شما عباراتی وجود دارد، باید شک کنید که یک لجر نانو اس تقلبی را خریده‌اید. این موضوع نشان‌دهنده این است که دستگاه شما قبلا پیکربندی شده و استفاده از این دستگاه برای شما ایمن نیست. به همین دلیل بهتر است برای دریافت راهنمایی در این خصوص با پشتیبانی شرکت لجر و یا فروشگاهی که کیف پول لجر نانو اس را از آن خریده‌اید، تماس حاصل کنید.

روشهای تشخیص لجر نانو اس تقلبی

 • اطمینان از نو بودن کیف پول لجر نانو اس

برای اینکه مطمئن شوید که دستگاه شما پیش از این با کدی که خودتان انتخاب نکرده‌اید، پیکربندی نشده است، باید به موارد زیر دقت کنید. در زمانی که کیف پول لجر نانو اس را برای اولین بار روشن می‌کنید، عبارت Welcome to Ledger Nano S نمایش داده می‌شود. شرکت لجر به‌هیچ‌وجه شکل و فرم پین کد را ارائه نمی‌دهد. بنابراین همواره این خود شما هستید که باید پین را انتخاب کنید.

اگر یک پین کد به شما داده شود و یا برای ورود به دستگاه نیاز به پین کدی داشتید که خودتان انتخاب نکرده‌اید، استفاده از این دستگاه برای شما ایمن نیست. در این روش نیز در صورت مشاهده چنین اتفاقی باید با پشتیبانی تماس بگیرید. زمانی که کیف پول لجر نانو اس خود را برای نخستین بار به دستگاه دیگری متصل می‌کنید، صفحه اتصال نمایش داده خواهد شد. در این صفحه شما باید پین کد خود را انتخاب کنید.

 • تشخیص لجر نانو اس تقلبی از اصل با استفاده از برنامه‌های لجر

در این روش باید دستگاه لجر خود را به Ledger Live متصل کنید تا صحت آن تایید شود. لجر نانو اس اصل دارای یک کد مخفی است که در هنگام ساخت برای آن تنظیم می‌شود. بنابراین فقط یک دستگاه اصلی لجر نانو اس می‌تواند از کلید خود برای اتصال به سرور امن لجر استفاده کند. واضح است که لجر نانو اس تقلبی چنین کلید رمزنگاری شده‌ای را ندارد. به همین دلیل نمی‌تواند به سرور امن لجر متصل شود. برای این کار می‌توانید از دکمه Geniue یا اعتبارسنجی استفاده کنید.

 • بررسی سخت‌افزاری لجر نانو اس

بررسی سخت افزاری برای تشخیص لجر نانو اس تقلبی

شرکت لجر معمولا از مهروموم‌های ضد دست‌کاری یا نشانه‌های هولوگرام در بسته‌بندی خود استفاده نمی‌کند. زیرا جعل کردن این‌گونه مهروموم‌ها برای افراد متقلب کار چندان دشواری نیست و بنابراین استفاده از این‌گونه نشانه‌ها ممکن است مخاطب را در تشخیص لجر نانو اس تقلبی گیج کند. پس اگر کیف پولی را خریداری کردید که مثلا نشان شرکت لجر بر روی جعبه آن با هولوگرام نقش بسته بود، احتمالا لجر نانو اس تقلبی را خریده‌اید. در عوض دستگاه‌های اصلی لجر دارای یک تراشه ایمن هستند که از دست‌کاری فیزیکی جلوگیری می‌کند.

سخن پایانی

هرچند لجر نانو اس به‌عنوان یکی از ایمن‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری ارز دیجیتال شناخته می‌شود، اما هنوز هم افرادی هستند که از بی‌اطلاعی افراد برای ساخت لجر نانو اس تقلبی استفاده می‌کنند. این دسته از افراد راه‌های مختلفی را برای ساخت کیف پول‌های تقلبی امتحان می‌کنند. اما پشتیبانی کمپانی لجر مقاله‌ای را منتشر کرده است که با استفاده از آن می‌توانید به تمامی روش‌های تشخیص لجر نانو اس تقلبی از اصل پی ببرید. در این مقاله از کارن مارکت، با تکیه بر مطالب گفته شده در این منبع تلاش کردیم تا بهترین راه‌ها را برای تشخیص اصل بودن لجر نانو اس در اختیار شما قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید