ارز دیجیتال

آموزش نصب کیف پول اتمیک

آموزش نصب کیف پول اتمیک

کیف پول اتمیک، یک کیف پول چند ارزی است که توانایی تبادل سکه و پول‌های دیجیتال را با استفاده از اتمیک سواپ و مبادله داخلی دارد. در‍ واقع این کیف پول اتمی، یک کیف پول ارزی رمزنگاری شده است. با استفاده از این کیف پول، کاربران می‌توانند به‌راحتی ارزهای دیجیتال خود را مبادله کنند. اما برای این کار نیاز به نصب برنامه کیف پول بر روی سیستم خود دارند. این برنامه می‌تواند در سیستم عامل‌های Linux، mac، Windows، Android و iOS اجرا شود. در این مقاله از کارن مارکت نحوه نصب کیف پول اتمیک آموزش داده می‌شود و شما می‌توانید با عملکرد و رابط کاربری آن آشنا شوید.

اولین مرحله نصب: دانلود برنامه

دانلود کیف پول اتمیک

برای نصب کیف پول اتمیک به وب‌سایت Atomic Wallet بروید و فایل نصبی کیف پول اتمیک را متناسب با سیستم عامل دستگاه خود دانلود کنید. بسیار دقت کنید که هرگز از منابع نامعتبر برای دانلود این برنامه استفاده نکنید. زیرا شما می‌خواهید از این کیف پول برای نقل و انتقال ارزهای خود استفاده کنید. دانلود برنامه از منابع نامعتبر، می‌تواند امنیت معاملات و سرمایه شما را به خطر اندازد.

نحوه نصب برنامه‌ کیف پول اتمیک بر روی سیستم عامل‌های مختلف

پس از دانلود برنامه باید کیف پول اتمیک را بر روی سیستم خود نصب کنید. مراحل نصب برای سیستم عامل‌های مختلف متفاوت است. در ادامه به بررسی این مراحل در هریک از سیستم عامل‌ها پرداخته‌ایم.

سیستم عامل ویندوز

پس از بارگیری برنامه، روی آن کلیک کنید و منتظر بمانید تا نصب شود. مراحل نصب برنامه این کیف پول بر روی ویندوز، مانند نصب هر برنامه دیگری است. در مرحله اول باید محل نصب را نشخص کنید. سپس باید مجوزهای دسترسی را مطالعه کرده و بپذیرید. در نهایت بادی منتظر بمانید که فرایند نصب تکمیل شود.

سیستم عامل مک (Mac)

 • فایل برنامه کیف پول اتمیک مخصوص سیستم عامل mac را دانلود کرده و روی آن کلیک کنید. سپس برنامه را به پوشه Applications منتقل کنید.
نصب کیف پول اتمیک روی مک
 • برنامه را از پوشه Applications راه‌اندازی کنید.
نصب کیف پول اتمیک روی سیستم عامل مک
 • در این مرحله پنجره‌ای باز می‌شود که به شما می‌گوید این برنامه از اینترنت بارگیری شده است. روی Open کلیک کنید. الان همه چیز آماده است.
چگونه کیف پول اتمیک را روی مک نصب کنیم

نحوه‌ی نصب برنامه با Ubunto

اوبونتو یک توزیع بر مبنای لینوکس است. این نوع سیستم عامل بر مبنای لینوکس را می‌توان بر روی ماشین مجازی نیز اجرا کرد.

 • پس از بارگیری فایل مخصوص این سیستم عامل، روی آن کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
نصب کیف پول اتمیک روی اوبونتو
 • به تب Permissions بروید.
 • در بخش Execute، گزینه‌ی Allow executing file as program را علامت بزنید.
نصب کیف پول اتمیک بر روی ubunto
 • پنجره را ببندید و روی فایل دو بار کلیک کنید. الان همه چیز آماده است.

نحوه نصب با Debian

دیبان نیز یک توزیع لینوکس برای استفاده از برنامه های متن باز است. این سیستم عامل یکی از قدیمیترین توزیعها بر مبنای لینوکس است.

پس از بارگیری فایل سازگار با این سیستم عامل، دستور زیر را در ترمینال خود اجرا کنید:

sudo dpkg –i automicwallet.deb

پس از اجرا کردن این دستور، برنامه آماده راه‌اندازی است.

نحوه نصب کیف پول اتمیک با Fedora

Fedora نیز یکی دیگر از توزیع‌های لینوکس است که از سال 2003 به وجود آمد. برای نصب کیف پول اتمیک در این سیستم عامل، باید پس از بارگیری فایل سازگار با آن، دستور زیر را در ترمینال خود اجرا کنید:

sudo rpm –i atomicwallet.rpm

اکنون برنامه آماده اجرا است.

عیب‌یابی

در صورتی که خطای SUID sandbox helper binary was found, but is not configured correctly”” را دریافت کردید؛ لطفا دستور زیر را در ترمینال خود اجرا کنید:

sudo sysctl kernel.unpriviledged_userns_clone=1

ساخت کیف پول اتمیک

ساخت کیف پول اتمیک

بعد از نصب برنامه کیف پول اتمیک روی سیستم عامل‌های مختلف، می‌توانیم به سراغ ساخت یک کیف پول برویم که مراحل آن در ادامه توضیح داده می‌شود:

 • روی برنامه کیف پول اتمیک در سیستم خود کلیک کنید.
 • گزینه Create Wallet را انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید یک رمز عبور ایمن و قوی تنظیم کنید. اگر خودتان این رمز را تنظیم می‌کنید؛ اطمینان حاصل کنید که با کلمه عبور دیگری که تاکنون استفاده کرده‌اید؛ یکسان نباشد. بهتر است در این موارد از ترکیبی از اعداد و حروف کوچک و بزرگ استفاده کنید تا امنیت رمز عبورتان بالا برود.
تنظیم پیورد برای ساخت کیف پول اتمیک
 • رمز عبور را تکرار کرده و سپس روی Set Password کلیک کنید. اجازه دهید که کیف پول بارگیری شود. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که اگر رمز عبور خود را گم کنید یا فراموش کنید؛ این برنامه نمی‌تواند دوباره آن را ارائه دهد. به عبارت بهتر برنامه کیف پول اتمیک هیچ یک از اطلاعات امنیتی کاربران خود را مانند گذرواژه، کلیدها و عبارات پشتیبان ذخیره نمی‌کند. به همین دلیل باید رمز عبور خود را در یک مکان مطمئن یادداشت کرده و از آن به خوبی نگهداری کنید.
عبارت بازیابی کیف پول اتمیک
 • پس از انتخاب کردن رمز عبور، شما می‌توانید عبارت پشتیبان‌گیری 12 کلمه‌ای خود را مشاهده کنید. این عبارت یک نکته مهم برای امنیت دارایی شما است. این عبارت بسیار مهم بوده و تنها راه دسترسی شما به دارایی‌تان است؛ پس باید آن را در جایی مطمئن ذخیره کنید. عبارت بازیابی خود را یادداشت کنید و از درست بودن آن مطمئن شوید. حال بر روی Open Wallet کلیک کنید.
ساخت کیف پول اتمیک در دسکتاپ
 • مرحله بعدی، امکان ایجاد کیف پول اتمیک برای جمع‌آوری گزارش‌ها است. هدف این عمل، کمک بهتر و سریع‌تر به شما است. اگر می‌خواهید که خطاهای ناشناس خود را ارسال نکنید؛ می‌توانید از این مرحله عبور کنید. سپس روی Start using Atomic کلیک کنید.

تمام مراحل همین بود و کیف پول شما اکنون آماده است. انجام این فرآیند فقط یک بار مورد نیاز است.

کیف پول اتمیک

نحوه ایجاد کیف پول اتمیک در تلفن همراه

ساخت کیف پول اتمیک در تلفن همراه

آخرین نسخه برنامه کیف‌پول اتمیک را از گوگل پلی یا فروشگاه اپل بارگیری کنید. مطمئن شوید که برنامه به‌روز را بارگیری می‌کنید؛ زیرا دائما ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه می‌شود. به عبارت بهتر سازندگان این برنامه در تلاش هستند تا با بهبود ویژگی‌های آن، مشکلات امنیتی را برطرف کنند. بنابراین همواره از آخرین نسخه برنامه استفاده کنید. حال مراحل زیر را انجام دهید.

 • برنامه را باز کنید. در صفحه اول با دو گزینه روبه‌رو خواهید شد. گزینه‌های Create New Wallet و  Restore From Backup. روی Create New Wallet کلیک کنید. گزینه دوم مربوط به زمانی است که شما قبلا یک کیف پول ایجاد کرده‌اید و حالا می‌خواهید دوباره از اطلاعات آن استفاده کنید.
 • حال باید رمز عبور را تنظیم کنید. در این مورد نیز باید مطمئن باشید که رمز عبور به اندازه کافی ایمن و مناسب است. حال روی گزینه‌ی Set کلیک کنید.
ساخت کیف پول اتمیک در اندروید
 • رمز عبور خود را با ورود دوباره تایید کنید و چند ثانیه اجازه دهید تا کیف پول بارگیری شود.
چگونه کیف پول اتمیک را در اندروید بسازیم
 • در این مرحله عبارت پشتیبان‌گیری به شما نشان داده می‌شود. این عبارت 12 کلمه‌ای را در جای مطمئنی یادداشت کنید. برای اطمینان بیشتر سعی کنید آن را در دو مکان مختلف ذخیره کنید تا در مواقع لزوم به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. سپس روی گزینه‌ی Start Using Atomic کلیک کنید.
عبارت بازیابی کیف پول اتمیک در اندروید
 • هم‌اکنون، کیف پول شما تنظیم شده و آماده است. حال می‌توانید از آن برای انجام معاملات استفاده کرده و نحوه ارسال دارایی و مبادله درون کیف پول اتمیک خود را بررسی کنید.
کیف پول اتمیک در اندروید

منبع: atomicwallet.io

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید