آموزش, آموزش نحوه استفاده از کیف پول سخت افزاری

آموزش نصب کاردانو روی لجر نانو اس

نصب کاردانو روی لجر نانو اس

کاردانو درواقع یک ارز دیجیتال نیست؛ بلکه یک شبکه مبتنی بر بلاکچین است. ارز دیجیتالی که در این شبکه معامله می‌شود، ADA نام دارد. با استفاده از این شبکه نه‌تنها می‌توان ارز دیجیتال را انتقال داد؛ بلکه می‌توان برنامه‌های غیرمتمرکز ساخت یا قراردادهای هوشمند را ثبت کرد. این شبکه با کیف پول‌های مختلفی سازگار است که یکی از ایمن‌ترین آن‌ها، کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس نام دارد. نخستین مرحله از کار با کاردانو روی این کیف پول سخت‌افزاری، نصب کاردانو روی لجر نانو اس است که در این مقاله از کارن مارکت می‌خواهیم آموزش تصویری و مرحله‌به‌مرحله آن را به شما ارائه دهیم.

آموزش تصویری و مرحله به مرحله نصب کاردانو روی لجر نانو اس

مزیت نصب کاردانو روی لجر نانو اس چیست؟

پیش از آنکه بخواهیم به سراغ مراحل نصب کاردانو روی لجر نانو اس برویم؛ باید بگوییم که کیف پول‌های مختلفی با کاردانو و ارز دیجیتال آن سازگار هستند؛ اما از این میان، لجر نانو اس یکی از بهترین گزینه‌ها است؛ زیرا کیف پول‌های سخت‌افزاری، امضای معاملات را با استفاده از دستگاه متصل به کامپیوتر از طریق کابل USB امکان‌پذیر می‌کنند. همچنین کلیدهای خصوصی این نوع از کیف پول‌ها همواره محفوظ مانده و ایمنی آنها حفظ خواهد شد.

این موضوع در مقایسه با استفاده از کیف پول‌های نرم‌افزاری و ذخیره همه اطلاعات در کامپیوتر، بسیار امن‌تر است. کیف پول سخت‌افزاری می‌تواند مانند یک دیوار در برابر هر عاملی که برای به دست آوردن کلید خصوصی تلاش می‌کند؛ ایفای نقش کند؛ زیرا برای استفاده از این کیف پول، نیاز به یک پین کد مخفی وجود دارد که تنها کاربر از آن اطلاع دارد.

استفاده از yoroi برای نصب کاردانو روی لجر نانو اس

برای نصب کاردانو روی لجر نانو اس چه پیش‌نیازهایی داریم؟

  • حتما Ledger Nano S خود را تنظیم کنید.
  • همواره از آخرین نسخه سیستم‌عامل استفاده نمایید تا همه باگ‌های امنیتی از بین بروند.
  • Yoroi Chrome را نصب کرده و یا Yoroi را در یک نمایه جدید chrome نصب کنید. این موضوع به شما این امکان را می‌دهد که دارایی‌های رمزنگاری‌شده خود را از حساب جاری خود به یک حساب جدید مرتبط با Ledger منتقل کنید.

مرحله اول: نصب برنامه Cardano روی لجر نانو اس

نخستین گام از نصب کاردانو روی لجر نانو اس دانلود برنامه Cardano و نصب آن روی کیف پول است. برای این کار نخست باید Manager را در نرم‌افزار Ledger Live باز کنید. حالا کیف پول لجر نانو اس را متصل کرده و آن را باز کنید.

مرحله اول نصب کاردانو روی لجر نانو اس

نکته مهم: در صورت نیاز باید با فشار دادن دکمه سمت راست کیف پول، Manager را در لجر نانو اس خود مجاز کنید.

حال باید برنامه Cardano را در فهرست برنامه‌ها پیدا کرده و روی دکمه نصب کلیک کنید. حالا یک پنجره نصب ظاهر شده و دستگاه شما پردازش display را نشان می‌دهد. پس از اتمام فرایند نصب کاردانو روی لجر نانو اس نماد برنامه Cardano در دستگاه لجر شما نشان داده می‌شود.

روش نصب کاردانو روی لجر نانو اس

مرحله دوم نصب کاردانو روی لجر نانو اس: استفاده از لجر با Yoroi

اگر اولین بار است که کار با Yoroi را شروع می‌کنید؛ باید یک زبان انتخاب کرده و شرایط استفاده را بازبینی و قبول کنید.

حال باید در منوی افزودن کیف پول یا Add Wallet، گزینه اتصال به کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس یا connect to Ledger Hardware Wallet را انتخاب کنید.

حالا باید دستورالعمل‌های ارائه شده توسط Yoroi را با دقت بخوانید و از آماده بودن خود اطمینان حاصل کنید. برای ادامه باید بر روی Next کلیک کنید.

استفاده از کلید عمومی برای نصب کاردانو روی لجر نانو اس

در این مرحله از نصب کاردانو روی لجر نانو اس باید کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس را به Yoroi متصل کنید. زمانی که آماده شدید، باید بر روی دکمه اتصال یا connect کلیک کرده و دستگاه لجر خود را بررسی کنید. حال از شما خواسته می‌شود که کلید عمومی خود را با Yoroi به اشتراک بگذارید. برای این کار باید ابتدا هر دو دکمه را روی لجر نانو اس فشار داده و سپس برای تایید، کلید سمت راست را فشار دهید.

آموزش گام به گام نصب کاردانو روی لجر نانو اس

در این مرحله باید نامی را برای کیفی پول Ledger Nano S خود انتخاب کرده و بر روی Save کلیک کنید.

دیگر کار نصب کاردانو روی لجر نانو اس تمام شده است.

نکته مهم: باید دقت کنید که نسخه‌ای از Yoroi را انتخاب کنید که به کیف پول سخت‌افزاری لجر مجهز باشد.

چگونه با استفاده از Yoroi معامله انجام دهیم؟

برای انجام این کار باید پس از نصب کاردانو روی کیف پول لجر نانو اس به زبانه Send بروید. حالا باید در قسمت Receiver آدرس گیرنده را وارد کرده و مقدار ADA را برای ارسال وارد کنید. شما می‌توانید مبلغ کل را در سمت راست صفحه مشاهده کنید. بخشی از این مبلغ مربوط به هزینه انجام تراکنش است. برای رفتن به مرحله بعد باید دکمه Next را فشار دهید.

نحوه انتقال پس از نصب کاردانو روی لجر نانو اس

در این مرحله شما می‌توانید آدرس گیرنده و مبلغ ارسال‌شده را برای بار دوم بررسی کرده و سپس تایید کنید. همچنین باید مطمئن شوید که لجر نانو اس شما به کامپیوتر وصل بوده و قفل آن باز شده است. به‌علاوه باید برنامه Cardano نیز بر روی کامپیوتر شما در حال اجرا باشد. حال باید گزینه Send using Ledger را انتخاب کرده و به سراغ کیف پول لجر خود بروید.

تایید انتقال پس از نصب کاردانو روی لجر نانو اس

حال که پس از نصب کاردانو روی کیف پول لجر نانو اس می‌خواهید معامله‌ای با آن انجام دهید؛ در دستگاه لجر نانو اس از شما خواسته می‌شود که این فرایند را تایید کنید؛ بنابراین باید کارهای زیر را به ترتیب اجرا نمایید:

  • برای ارسال معامله جدید، دکمه سمت راست را فشار دهید.
  • برای تایید مقدار و آدرس گیرنده، هر دو دکمه را به‌طور هم‌زمان فشار دهید.
  • برای رفتن به کنارهای صفحه و مشاهده آدرس کامل گیرنده می‌توانید دکمه‌های سمت راست و چپ را فشار دهید. درنهایت برای تایید، هر دو دکمه را نگه دارید.
  • حال با فشردن هر دو دکمه، مقدار وجهی را که برای هزینه انجام معامله کسر می‌شود؛ تایید کنید.
  • با فشردن دکمه سمت راست، معامله را تایید کنید.

با انجام این کارها، تراکنش وارد شبکه شده و در صورت عدم وجود مشکل غیرمنتظره، می‌توانید معامله خود را در برگه معاملات، به‌صورت شناور، مشاهده کنید. شناور بودن این معامله به این معنا است که در انتظار اضافه شدن به زنجیره بلوک است و به‌زودی تایید می‌شود.

نحوه دریافت ADA پس از نصب کاردانو روی لجر نانو اس

پس از نصب کاردانو روی لجر نانو اس باید برگه دریافت یا receive را در Yoroi باز کنید. حال باید بر روی ایجاد آدرس جدید یا generate new address کلیک کرده و به‌این‌ترتیب کار شما تمام خواهد شد.

برای تایید آدرس ADA باید برگه receive در Yoroi باز کرده و روی نماد ذره‌بین در کنار آدرسی که می‌خواهید تایید کنید؛ کلیک کنید. به‌این‌ترتیب یک پنجره گفتگو با جزییات آدرس باز می‌شود. حال باید روی تایید در کیف پول سخت‌افزاری یا Verify on hardware wallet کلیک کرده و دستگاه Ledger خود را ببینید. حالا با فشردن هر دو دکمه، آدرس را تایید کنید.

منبع: support.ledger.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید