آموزش نحوه استفاده از کیف پول سخت افزاری

آموزش نصب لجر نانو اس

آموزش نصب لجر نانو اس

در دنیای امروز استفاده از ارزهای دیجیتال بسیار محبوب شده است و این ارزها کم‌کم در حال ارزش گرفتن هستند. همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی به سمت بازار این ارزها کشیده شوند و پول‌های خود را در این بازار سرمایه‌گذاری کنند. در این دنیای جدید و پیچیده، امن‌ترین روش ذخیره‌سازی رمز ارزهای پایه استفاده از کیف پول سخت‌افزاری است. استفاده از این کیف پول‌ها تعداد مراحل موردنیاز برای معامله ارزهای دیجیتال را بیشتر می‌کند و این مسئله ممکن است باعث ناراحتی کاربران شود. اما باید بدانید که استفاده از آن‌ها باعث افزایش امنیت معاملات به‌خصوص در زمان‌هایی که مبلغ معامله بسیار بالا است، خواهد شد. لجر نانو اس یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال است. در این مطلب از کارن مارکت مراحل گام‌به‌گام نصب لجر نانو اس و استفاده از آن برای اولین معامله را به شما توضیح خواهیم داد.

مرحله 1: با خرید کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس از فروشگاه کارن مارکت و خارج کردن آن از جعبه، شما اولین قدم را برای معاملات بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال برداشته‌اید.

مرحله 2: کابل USB موجود در جعبه را به کیف پول خود وصل کرده و آن را به کامپیوترتان متصل کنید.

مرحله 3: در این مرحله از نصب لجر نانو اس باید به آدرس زیر مراجعه کرده و ledger live را نصب کنید.

https://www.ledgerwallet.com/start/ledger-nano-s

مرحله سوم نصب لجر نانو اس

مراحل نصب لجر نانو اس

مرحله 3 از مراحل نصب لجر نانو اس

قدم آخر در مرحله سوم نصب لجر نانو اس

مرحله 4: پس از اتمام نصب ledger live، بر روی گزینه Initialize a new Ledger device کلیک کنید.

مرحله چهارم نصب لجر نانو اس

مرحله 5: دستگاه خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه continue کلیک کنید.

مرحله پنجم نصب لجر نانو اس

مرحله 6: دستورات نصب لجر نانو اس به‌صورت مرحله‌به‌مرحله نشان داده می‌شوند. آن‌ها را دنبال کنید تا به مرحله واردکردن پین شخصی خود برسید.

مرحله ششم نصب لجر نانو اس

مرحله 7: در این مرحله به 24 کلمه امنیتی نیاز خواهید داشت. این 24 کلمه را یادداشت کرده و بر روی گزینه تایید کلیک کنید. توجه کنید که این 24 کلمه را باید در جایی مطمئن و به ترتیب نوشته شوند. درصورتی‌که نیاز به بازیابی لجر خود پیدا کنید، به این کلمات نیاز خواهید داشت.

مرحله هفتم نصب لجر نانو اس

مرحله 8: چک‌لیست امنیتی را تکمیل کنید.

مرحله هشتم نصب لجر نانو اس

مرحله 9: اصل بودن دستگاه خود را تایید کنید.

مرحله 10: کیف پول لجر نانو اس خود را از کامپیوتر جدا کرده و مجددا متصل کنید. حال با استفاده از پین شخصی که در مرحله 6 تنظیم کرده بودید، قفل دستگاه را باز کنید.

مرحله 11: وارد داشبورد لجر نانو اس بشوید و مراحل نشان داده‌شده روی صفحه را با زدن گزینه next مراحل را طی کنید.

مرحله 12:در این مرحله از نصب لجر نانو اس باید اجازه دهید که Ledger Manager روی دستگاه شما قرار گیرد. اگر دستگاه شما تایید شده و اصلی شناخته شود، با کلیک بر روی گزینه continue به مرحله بعد خواهید رفت. درصورتی‌که دستگاه شما تقلبی باشد، نمی‌توانید ادامه مراحل را دنبال کنید. پس حتما راه‌های تشخیص لجر نانو اس تقلبی از اصل را بخوانید تا در زمان خرید با مشکل مواجه نشوید.

مرحله دوازدهم نصب لجر نانو اس

مرحله 13: اکنون می‌توانید برای افزایش امنیت و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به ledger live data نصب‌شده روی سیستمتان، یک گذرواژه انتخاب کنید. انجام این مرحله اجباری نیست و شما می‌توانید از آن عبور کنید. اما اکیدا توصیه می‌کنیم که برای افزایش امنیت کیف پول این مرحله را انجام دهید.

مرحله سیزدهم نصب لجر نانو اس

مرحله 14: برای پایان دادن به تنظیمات اولیه، بر روی continue کلیک کنید.

مرحله چهاردهم نصب لجر نانو اس

قسمت دو مرحله 14 نصب لجر نانو اس

توجه کنید که مراحل نصب لجر نانو اس اینجا تمام نمی‌شود. شما باید تنظیمات مربوط به ledger live را نیز انجام دهید تا بتوانید به‌درستی از کیف پول خود استفاده کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 15: قبل از اضافه کردن حساب‌های جدید، شما باید اپلیکیشن سازگار با کیف پول خود را پیدا کرده و نصب کنید. برای این کار بر روی گزینه open manager کلیک کنید.

مرحله پانزدهم نصب لجر نانو اس

مرحله 16: اپلیکیشن مربوط به سکه‌ای که با آن تجارت می‌کنید را پیدا کنید. به‌عنوان‌مثال ما در اینجا برنامه کومودو را انتخاب کرده‌ایم.

مرحله شانزدهم نصب لجر نانو اس

مرحله 17: در کنار گزینه komodo بر روی گزینه نصب (install) کلیک کنید. به یاد داشته باشید که در این مرحله از نصب لجر نانو اس باید قفل دستگاه خود را باز کنید. بعد از چند ثانیه برنامه کیف پول کومودو بر روی دستگاه شما نصب خواهد شد.

مرحله هفدهم نصب لجر نانو اس

مرحله 18: حال می‌توانید به Portfolio برگردید و بر روی گزینه add account کلیک کنید.

مرحله هجدهم نصب لجر نانو اس

مرحله 19: از منوی کشویی موجود در صفحه komodo را پیدا کرده و کلیک کنید. اگر تعداد گزینه‌ها زیاد است و نمی‌توانید کومودو را پیدا کنید، می‌توانید نام آن را تایپ کنید.

مرحله نوزدهم نصب لجر نانو اس

مرحله 20: اکنون در دومرحله‌ای که به شما نشان داده می‌شود، گزینه next را کلیک کنید تا حساب شما افزوده شود.

مرحله بیستم نصب لجر نانو اس

 

مرحله 21: دستگاه خود را مجددا جدا کرده و وصل کنید. اکنون باید پین را وارد کنید.

مرحله 22: وارد دستگاه خود شده و کومودو را باز کنید. سپس با کلیک بر روی گزینه next، به مرحله بعدی بروید.

مرحله 23: حساب komodo را تیک بزنید و به مرحله بعد بروید.

مرحله بیست و سوم نصب لجر نانو اس

مرحله 24: در این مرحله از نصب لجر نانو اس حساب کومودو با موفقیت به پورتفولیو اضافه خواهد شد. در این بخش شما می‌توانید حساب‌های بیشتری اضافه کنید یا از حساب فعلی خود خارج شوید و یا به صفحه اصلی پورتفولیو برگردید.

مرحله بیست و چهارم نصب لجر نانو اس

مرحله 25: زمانی که به پورتفولیو برگردید، می‌توانید موجودی کل و همه حساب‌ها را در بخش پایینی صفحه ببینید. به‌علاوه می‌توانید تغییرات درصد روزانه یا تغییرات هفتگی، ماهانه یا سالیانه را نیز بررسی کنید. از طریق گزینه‌های موجود در قسمت بالا سمت راست می‌توانید به این تغییرات دسترسی داشته باشید.

مرحله بیست و پنجم نصب لجر نانو اس

در اینجا مراحل نصب لجر نانو اس به پایان رسیده است و شما می‌توانید با استفاده از آن به توکن‌های مختلف دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را معامله کنید.

مرحله 26: فرض کنید که می‌خواهیم توکن‌های کومودو را از Binance به لجر نانو اس ارسال کنیم.

مرحله بیست و ششم نصب لجر نانو اس

برای این کار بر روی گزینه receive کلیک کرده و حساب کومودو را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی next، ادامه مراحل را دنبال کنید.

مرحله 27: برای ادامه کار باید دستگاه خود را جدا کرده و مجددا به سیستم وصل کنید. پین را وارد کرده و وارد برنامه کومودو شوید. حال بر روی گزینه next کلیک کنید.

مرحله بیست و هفتم نصب لجر نانو اس

مرحله 28: در این مرحله باید آدرس دریافت (receive) کومودو را تایید کنید. زمانی که روی تایید کلیک می‌کنید، این آدرس در دستگاه شما نشان داده می‌شود. مطابقت آن را با آدرس سیستم خود بررسی کنید.

مرحله بیست و هشتم نصب لجر نانو اس

مرحله 29: آدرس را کپی کرده و به Binance بروید.

مرحله بیست و نهم نصب لجر نانو اس

مرحله 30: به‌حساب کاربری خود وارد شده و Funds and Balances را بزنید.

مرحله سی‌ام نصب لجر نانو اس

مرحله 31: کومودو را پیدا کرده و بر روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

مرحله سی و یکم نصب لجر نانو اس

مرحله 32: آدرس را از ledger live به بخش KMD Withdraw Address وارد کرده و مبلغی که قصد ارسال آن برای لجر را دارید، ارسال کنید.

مرحله سی و دوم نصب لجر نانو اس

مرحله 33: حال باید پین احراز هویت را وارد کرده و ایمیلی که Binance برای شما ارسال کرده است را تایید کنید.

مرحله 34: اکنون درخواست withdrawal موفقیت‌آمیز بوده است و توکن شما آماده ورود به کیف پولتان است.

مرحله سی و چهارم نصب لجر نانو اس

مرحله 35: بعد از چند دقیقه ارزهای خریداری‌شده را دریافت خواهید کرد.

مرحله سی و پنجم نصب لجر نانو اس

سخن پایانی

توجه داشته باشید که باید قبل از سرمایه‌گذاری بر روی هر ارز دیجیتالی به اندازه کافی تحقیق کرده و بادقت اقدام کنند. دستورالعمل‌های منتشرشده در این مقاله صرفاً نشان‌دهنده روند نصب لجر نانو اس و استفاده از آن است. ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا به‌روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم. اما به توجه به اینکه این نرم‌افزارها مدام در حال به‌روزرسانی هستند، ممکن است دستورالعمل‌های این مقاله در آینده کمی تغییر کنند یا دیگر معتبر نباشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید