مد و فشن

چگونه عطر بزنیم که ماندگاری آن بیشتر شود؟

اکثر کسانی که به زیبایی و خوش بو بودن خود اهمیت می دهند، دوست دارند بدانند که چگونه می توانند همیشه یا در بیشتر مواقع، عطری خوب از خود متساعد کنند. راه حل خوش بو شدن، تنها خریدن عطر نیست. یا راحت تر بگوییم اینکه چگونه عطر بزنیم مهم تر از چگونه عطر خریدن می تواند باشد. اما چنین چیزی چطور ممکن است؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یک عطر گران قیمت از یک برند فوق العاده بخرید، اما بوی این عطر مدت زمانی کمی برای شما جلوه گری کند. اینجا نقطه ای است که به اشتباه، آن شرکت را محکوم می کنید.

باید بدانید که اگر عطر خریده شده اصل باشد، ایراد در عطر نیست؛ ایراد در نحوه استفاده از آن عطر است.

ما در اینجا سعی می کنیم نکاتی را به شما بگوییم که در ماندگاری عطر محبوبتان تاثیر بالایی ایجاد کنید. پس از قبل از هرگونه شکایت، ترفند های زیر را امتحان کنید.

گرانی و برند بودن یک عطر، به معنای تضمین ماندگاری بوی آن نیست!

شاید این حرف کمی عجیب به نظر برسد. اما حقیقت این است که وقتی ندانید چگونه می شود از یک عطر استفاده کرد، نمی توانید روی برند و قیمت عطر مورد دلخواه خود از نظر ماندگاری حساب باز کنید.

بدون شک شمایی که در حال خواندن این متن هستید، فرد خوش ذوقی به شمار می روید که سبد خریدتان هیچ گاه خالی از عطر و شامپوهای خوش بو نیست. اما آیا فقط می خرید، یا با آن ها زندگی هم می کنید و می خواهید بدانید چگونه عطر بزنیم.

بله درست است! وقتی می گوییم با عطر باید زندگی کرد، به این معناست که باید عطر را به نقاطی از بدن یا لباس بزنید که معنای زندگی را در شما ایجاد کند. نه اینکه پس از چند ساعت، چیزی از حس خوش برایتان نماند.

به طور مثال زدن یک عطر خاص و گران قیمت به زیر بغل، می تواند تمام ارزش آن عطر را در طول یک ساعت، نابود کند. می پرسید چطور؟

چطور عطر بزنیم

عطرهایی زیادی هستند که به سبب ساخته شدن بر اساس فرآیندهای خاص طبیعی یا صنعتی، ممکن است با عرق زیر بغل واکنش نشان دهند. در اکثر مواقع، واکنش عطر با ناحیه زیر بغل، یک بوی زننده و تند می آفریند.

با این حساب باید به فکر راه حل یا راه حل هایی بود. ما به شما آنها را خواهیم گفت.

قبل از خرید، به عطر فرصت خودنمایی دهید و پس از خرید از آن مراقبت کنید

اول از همه پیشنهاد می دهیم قبل از خرید هر گونه عطر، آن را در محل خرید تست کنید. یعنی اجازه دهید پس از آن که عطر را به دست خود زدید یا استشمام کردید، 10 دقیقه ای بگذرد.

در طول این چند دقیقه، رایحه اصلی و بوی واقعی یک عطر، هر چقدر هم گران، هر چقدر هم معروف، تازه مشخص خواهد شد. پس از خرید عطر، قرار دادن آن در معرض نور خورشید و محل گرم، آسیبی است که می تواند تمام رایحه عطر را تغییر دهد.

عطرها، موجوداتی نازدار هستند، آن ها را در محل های تاریک و خنک نگه دارید!

باید عطر را در کدام نقطه از بدن زندگی کرد؟

بهترین عطرها حتی در طول روز نیاز به تجدید دارند، این عطرها را نه در حد یک دوش روی سر و بدن خود، بلکه در حد یک اسپری کوچک باید در حد 4 الی 5 ساعت، تجدید کنید. اگر می خواهید بدانید چگونه عطر بزنیم باید به تجدید هر چند ساعتی آنها هم توجه داشته باشید.

برای زندگی با عطر دلخواه خود باید بدانید که عطر شب بهتر است متفاوت از عطر روز باشد. این موضوع علاوه بر تنوع، توجیهی واضح برای ماندگاری کم برخی از عطرهای خاص است.

حمام کردن قبل از عطر زدن، یا شستشوی بدن با یک شامپویی که رایحه شدیدی ندارد، می تواند به ماندگاری واقعی عطر شما کمک کند.

گاهی ترکیب بوی صابون ها یا شامپو بدن ها پس از حمام و عطر زدن، می تواند موجب کمتر شدن ماندگاری عطر شما شود.

جالب است بدانید که بدن چرب می تواند مدت بیشتری عطر را روی خود نگه دارد. اما این به معنای دیر به دیر حمام رفتن نیست. کافی است محل زدن عطر در بدن را با کمی وازلین چرب کنید.

اما سوال این است کدام نقطه از بدن می تواند عطر ما را ماندگار تر کند؟

کجا عطر بزنیم

نقاطی از بدن که عطر را عاشق شما می کند!

اگر به عنوان یک شخص علاقمند به رایحه های خوشبو، در رابطه با محل زدن عطر چیزی نشنیده اید و سوال چگونه عطر بزنیم در ذهنتان می گذرد، باید بگوییم بهترین جا در بدن، محل هایی است که نبض بدن در آن جا جاری است. برخی از کارشناسان در حوزه بهداشت و زیبایی باور دارند که زدن عطر در محل نبض، می تواند به گردش آن عطر در تمام مسیر شریان های بدن کمک کند.

کارشناسان درست بگویند یا غلط، ما بر اساس تجربه به شما می گوییم که نقاط زیر در بدن می تواند ماندگاری عطر را بیشتر کنند:

  1. پشت گوش
  2. گردن در ناحیه ترقوه
  3. داخل آرنج دست
  4. داخل مچ دست حد فاصل بین ساعد و ابتدای کف دست
  5. پشت زانو

در رابطه با نقاط ذکر شده باید بگوییم که عطرهای روغنی در پشت گوش، می توانند غوغا کنند. همچنین برای آقایان باید بگوییم که زدن عطر پشت زانو پس از حمام، نه تنها می تواند دیگران را از حضور شما مشعوف کند، بلکه خودتان نیز عاشق خود می شوید!

دیدگاهتان را بنویسید