آموزش, آموزش نحوه استفاده از کیف پول سخت افزاری

آموزش نصب کول ولت اس

آموزش نصب کول ولت اس

کول ولت اس یکی دیگر از کیف پول‌های سخت‌افزاری است که با استفاده از بلوتوث به گوشی هوشمند شما متصل شده و امکان معامله انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم می‌کند. این کیف پول سخت‌افزاری به‌طور تخصصی برای کشورهای خاورمیانه ساخته شده است. به همین دلیل کیف پول کول ولت اس باعث ایجاد تحول بزرگی در کریپتو کارنسی در کشورهایی مانند ایران، امارات، عمان، ترکیه و قطر شده است. در این مقاله از کارن مارکت می‌خواهیم نصب کول ولت اس را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله و تصویری به شما آموزش دهیم.

مرحله اول نصب کول ولت اس: روشن کردن اتصال بلوتوث

آموزش تصویری نصب کول ولت اس

کیف پول بیت کوین کول ولت اس یک کیف پول بلوتوثی است. یعنی برای راه‌اندازی این کیف پول باید از اتصال بلوتوث استفاده کنید. به همین دلیل در مرحله اول باید بلوتوث گوشی خود را روشن کنید.

مرحله دوم نصب Coolwallet S: دانلود نرم‌افزار CoolBitX

پس از این کار باید به وب‌سایت ارائه‌دهنده کیف پول کول والت اس مراجعه کرده و نرم‌افزار متناسب با سیستم‌عامل گوشی خود را دانلود کنید.

دانلود برنامه coolbitx برای نصب کول ولت اس

این کار با اسکن یک کد QR انجام می‌شود. البته در درون جعبه کیف پول کول ولت اس نیز یک دفترچه وجود دارد که کدهای QR مخصوص دانلود نرم‌افزار بر روی آن چاپ شده‌اند. بنابراین اگر می‌خواهید وارد وب‌سایت نشوید، می‌توانید کد ر از داخل دفترچه اسکن کرده و از طریق گوگل پلی یا اپ استور اپل، نرم‌افزار را دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید.

مرحله سوم نصب کول ولت اس: روشن کردن کیف پول

پس از نصب برنامه بر روی گوشی خود، باید کیف پول خود را روشن کنید. برای این کار تنها کافی است دکمه موجود بر روی کیف پول را فشار داده و نگه دارید. با روشن کردن کیف پول سخت‌افزاری در این مرحله از نصب، می‌توانید عبارت Hello را بر روی صفحه مشاهده کنید.

جفتسازی بلوتوث برای نصب کول ولت اس

پس از گذشت یک یا دو ثانیه، عبارت Please Pair بر روی صفحه نمایش داده می‌شود. حالا کیف پول سخت‌افزاری شما آماده جفت‌سازی با گوشی هوشمند شما است.

مرحله چهارم نصب CoolWallet S: جفت‌سازی

پس از دیدن عبارت Please Pair بر روی نمایشگر کیف پول، باید برنامه‌ای را که بر روی گوشی نصب کرده‌اید، باز کنید. با باز کردن برنامه نشانگر بلوتوث در میانه صفحه نمایش داده می‌شود. حالا در قسمت پایین صفحه عبارتی نمایش داده می‌شود که با حروف CWS آغاز شده و حاوی یک عدد شش‌رقمی است. باید این عبارت را با عبارتی که بر روی کیف پول کول ولت اس نوشته شده، تطابق بدهید. در صورت تطابق این دو عدد، باید بر روی دکمه connect کلیک کنید.

آموزش مرحله به مرحله نصب کول ولت اس

حال صفحه تایید جفت‌سازی بر روی گوشی شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه برای تایید کیف پول باید یک پین کد را وارد کنید. این پین کد همان عدد شش‌رقمی است که با زدن دکمه connect، بر روی نمایشگر کول ولت اس نمایش داده می‌شود. برای ادامه فرایند نصب کول ولت اس باید این عدد شش‌رقمی را در جایگاه مخصوص در داخل برنامه وارد کنید. حالا کلید ok را فشار دهید.

آموزش گام به گام نصب کول ولت اس

پس از فشردن کلید ok، نرم‌افزار نصب‌شده بر روی گوشی، صحت پین کد واردشده را تایید می‌کند. با پایان یافتن فرایند تایید، پیغام Press the button on the coolwallet card بر روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود. همچنین شما می‌توانید بر روی نمایشگر کیف پول نیز عبارت press button را مشاهده کنید. با فشردن دکمه کیف پول کول ولت اس، عبارت Paired بر روی نمایشگر کیف پول نشان داده می‌شود.

مراحل نصب کول ولت اس

مرحله پنجم نصب کول ولت اس: ایجاد کیف پول

پس از برقراری اتصال بلوتوث و جفت‌سازی گوشی هوشمند و کیف پول سخت‌افزاری کول ولت اس، دو گزینه بر روی صفحه گوشی نشان داده می‌شود. با استفاده از گزینه create می‌توانید یک کیف پول جدید ایجاد کنید. اما اگر قبلا یک کیف پول را ایجاد کرده‌اید، باید گزینه Recover را انتخاب دهید. در این مرحله از نصب کول ولت اس باید گزینه Create را انتخاب کنید.

نصب کول ولت اس از طریق جفتسازی با بلوتوث

مرحله ششم نصب Coolwallet S: دریافت عبارت بازیابی

پس از فشردن دکمه Create صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه باید طول عبارت بازیابی خود را انتخاب کنید. عبارت بازیابی می‌تواند 12، 18 یا 24 کاراکتر داشته باشد. هرچه تعداد کاراکترهای این عبارت بیشتر باشند، امنیت کیف پول شما هم بیشتر خواهد بود. اما انتخاب یک عبارت 12 کلمه‌ای نیز ایمنی کافی را دارد. پس از انتخاب طول عبارت بازیابی باید با کلیک بر روی دکمه Generate، فرایند نصب کول ولت اس را ادامه دهید.

تعیین طول عبارت بازیابی برای نصب کول ولت اس

مرحله هفتم نصب کول ولت اس: یادداشت کردن عبارت بازیابی

پس از کلیک بر روی Generate، بسته به طول انتخابی برای عبارت بازیابی، تعدادی عدد پنج‌رقمی به شما نمایش داده می‌شود. در بالای این اعداد یک فلش جهت‌دار وجود دارد که جهت خواندن درست اعداد را به شما نمایش می‌دهد.

دریافت عبارت بازیابی برای نصب کول ولت اس

این اعداد را باید در دفترچه‌ای که برای نگهداری از عبارت عبور در جعبه کول ولت اس قرار گرفته یادداشت کنید. این مرحله مهم‌ترین مرحله در نصب کول ولت اس است که باید با دقت زیادی انجام شود.

یادداشت عبارت بازیابی برای نصب کول ولت اس

پس از یادداشت این اعداد باید گزینه I have written down all numbers را انتخاب کنید. حال کادری برای شما باز می‌شود که باید در این کادر، حاصل جمع همه اعداد پنج‌رقمی نمایش داده‌شده در صفحه قبل را وارد کنید. بنابراین باید اعداد واردشده را با هم جمع زده و اعداد را در مکان مشخص‌شده وارد کنید. حال گزینه done را بزنید.

وارد کردن حاصل جمع اعداد بازیابی برای پاین یافتن نصب کول ولت اس

با این کار فرایند ایجاد کیف پول و نصب کول ولت اس به پایان می‌رسد. حالا شما می‌توانید بر روی نمایشگر کول ولت اس علامت بیت کوین، علامت شارژ باتری و اعداد را مشاهده کنید.

اتمام نصب کول ولت اس

نکات مهم در زمان نصب کول ولت اس

  • اطمینان از پر بودن شارژ دستگاه

در دستورالعمل اصلی نصب کول ولت اس آمده است که در زمان انجام عملیات جفت‌سازی بهتر است که کیف ول را خود را به شارژ بزنید. به‌این‌ترتیب مطمئن خواهید شد که CoolWallet S در طی فرایند نصب خاموش نخواهد شد. اما اگر علامت نشانگر شارژ باتری که در سمت راست بالای صفحه نمایش داده می‌شود، نشان از پر بودن باتری دارد، نیازی به این کار نیست.

  • خواندن عبارت‌های نمایش داده‌شده بر روی کول ولت اس

کول ولت اس برای نمایش حروف و اعداد بر روی کیف پول، از فونت خاصی استفاده می‌کند. راهنمای این فونت در تصویر زیر نمایش داده‌شده است. با استفاده از این راهنما می‌توانید به‌راحتی عبارت‌های نمایش داده‌شده بر روی صفحه کیف پول را مطالعه کنید.

علائم لازم برای خواندن مراحل نصب کول ولت اس

  • وجود مشکل اتصال از طریق بلوتوث

اگر در زمان نصب کول ولت اس با اتصال از طریق بلوتوث مشکل دارید، بهتر است گوشی خود را عوض کنید. همچنین می‌توانید یک‌بار بلوتوث خود را روشن و خاموش کرده و یا روشن و خاموش کردن دستگاه کول ولت اس را امتحان کنید.

  • تبدیل اعداد در عبارت بازیابی به حروف

وقتی‌که عبارت بازیابی شما به‌صورت خودکار تولید می‌شود، شما انتظار دارید که یک سری حروف یا کلمه را بر روی صفحه مشاهده کنید. اما به‌جای آن، دسته‌هایی از اعداد پنج‌رقمی را خواهید داد. برای ترجمه این اعداد به حروف، می‌توانید به صفحه سوالات متداول در سایت کول ولت اس مراجعه کنید. در این صفحه جدولی را مشاهده خواهید کرد که نحوه ترجمه اعداد به حروف را برای شما بیان می‌کند. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از این جدول، عبارت متناظر با عدد پنج‌رقمی نمایش داده‌شده را به دست آورید.

منبع: youtube

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید