آموزش نحوه استفاده از کیف پول سخت افزاری

آموزش نصب لجر نانو ایکس

آموزش نصب لجر نانو ایکس

اوایل سال 2020 بود که کمپانی لجر کیف پول جدید خود را به نام لجر نانو ایکس به بازار عرضه کرد. این دستگاه یک‌کیف پول سخت‌افزاری است که می‌تواند از رمز ارزهای شما با ضریب اطمینان خوبی نگهداری کند. لجر نانو ایکس دارای یک نمایشگر بزرگ HD است که می‌تواند آدرس گیرنده را به‌طور کامل و بدون نیاز به پیمایش نمایش دهد. همچنین این کیف پول از نسخه‌های اندروید و iOS نرم‌افزار لجر لایو پشتیبانی می‌کند. فضای ذخیره‌سازی آن نیز به‌گونه‌ای تنظیم شده که می‌تواند تا 100 برنامه مختلف را برای مدیریت کوین‌های مختلف در خود جای دهد. در این مقاله از کارن مارکت می‌خواهیم نحوه نصب لجر نانو ایکس را به‌صورت گام‌به‌گام به شما آموزش دهیم. بنابراین اگر با پیکربندی کیف پول سخت‌افزاری جدید خود مشکل دارید، تا انتها با این مقاله همراه شوید.

نصب لجر نانو ایکس چگونه انجام می‌شود؟

کاربرد دکمه های در نصب لجر نانو ایکس

برای نصب لجر نانو ایکس باید ابتدا هر دو دکمه فیزیکی دستگاه را به‌طور هم‌زمان فشار دهید تا کیف پول شما روشن شود. با روشن شدن کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس، مراحل نصب لجر نانو ایکس به ترتیب بر روی صفحه ظاهر خواهد شد. شما می‌توانید با دنبال کردن این مراحل دستگاه خود را به‌درستی پیکربندی کرده و نصب را تا انتها انجام دهید. در هر مرحله با فشردن دکمه سمت راست به مرحله بعد خواهید رفت. دکمه سمت چپ شما را به مرحله قبلی بازمی‌گرداند. فشردن هم‌زمان دو دکمه نیز به معنای تایید عمل انجام شده است.

مرحله اول نصب لجر نانو ایکس: دانلود و نصب نرم‌افزار Ledger Live

نخستین پیامی که پس از روشن شدن لجر نانو ایکس بر روی صفحه ظاهر می‌شود، پیام خوشامدگویی است.

آموزش مرحله به مرحله نصب لجر نانو ایکس

پس از دیدن پیغام خوشامدگویی، باید دکمه سمت راست را فشار دهید. با این کار سایتی را مشاهده خواهید کرد که باید به آن مراجعه کرده و نرم‌افزار مخصوص لجر لایو را دانلود کنید.

دانلود Ledger Live برای نصب لجر نانو ایکس

آدرس سایت نمایش داده شده را که همان صفحه اصلی کمپانی لجر است، برای دانلود نرم‌افزار Ledger Live دنبال کنید. با مراجعه به این صفحه، گزینه دانلود در قسمت بالا و سمت چپ قابل‌مشاهده است. پس از فشردن دکمه دانلود، باید برای انتخاب نسخه Ledger Live نوع سیستم‌عامل خود را وارد کنید. شما می‌توانید لجر لایو را برای ویندوز، مک و لینوکس دانلود کنید. اما در لجر نانو ایکس گزینه‌های اندروید و iOS نیز به این فهرست اضافه شده‌اند.

پس از دانلود لجر لایو، باید با توجه به سیستم‌عامل انتخابی خود، نرم‌افزار را بر روی کامپیوتر یا گوشی نصب کنید. هرچند نصب نرم‌افزار Ledger Live چه برای گوشی و چه برای دسکتاپ فرایندی سریع است، اما تا زمانی که کیف پول خود را پیکربندی نکرده‌اید، نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

مرحله دوم نصب Ledger Nano X: آغاز فرایند پیکربندی

پیکربندی دستگاه برای نصب لجر نانو ایکس

در این مرحله از نصب لجر نانو ایکس، جمله set up بر روی صفحه نمایش داده خواهد شد. در اینجا دو گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد. با زدن دکمه سمت راست، می‌توانید کیف پول خود را به‌عنوان یک دستگاه جدید پیکربندی کنید. اما اگر این فرایند را قبلا انجام داده‌اید، باید دکمه سمت چپ را بزنید تا در حالت بازیابی تنظیمات پیکربندی قرار بگیرید.

مرحله سوم نصب لجر نانو ایکس: تنظیم و تایید پین کد

پس از فشردن دکمه سمت راست در مرحله قبل، هشداری بر روی صفحه نمایش داده می‌شود که از شما می‌خواهد یک رمز عبور ایجاد کنید. این رمز عبور باید بین 4 تا 8 رقم باشد. پس از تعیین رمز موردنظر باید آن را تایید کنید. پین کد باید ترکیبی از ارقام تک رقمی باشد. اما باید دقت کنید که پین کدی را انتخاب کنید که علاوه بر ایمنی بالا، به‌راحتی به خاطر سپرده شود.

تعیین رمز عبور برای نصب لجر نانو ایکس

برای تایید هر عدد که در پین کد وارد می‌کنید، باید هر دو دکمه را به‌طور هم‌زمان فشار دهید. دکمه سمت راست عددهای را به‌صورت افزایشی تغییر داده و دکمه سمت چپ آن‌ها را کاهش می‌دهد. همچنین یک گزینه بازگشت به عقب نیز برای تغییر ارقام قبلی برای شما در نظر گرفته شده است. وجود این گزینه به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که پین کد موردنظر خود را درست وارد کرده‌اید.

پس از وارد کردن پین کد، باید آن را تایید کنید. در این مرحله نیز باید پین کد واردشده در مرحله قبل را به‌طور کامل تایپ کرده و سپس با فشردن هم‌زمان دو دکمه، پین کد واردشده را تایید کنید.

تایید پین کد واردشده برای نصب لجر نانو ایکس

مرحله چهارم نصب Ledger Nano X: یادداشت عبارت بازیابی رمز عبور

پس از تعیین پین کد چهار رقمی، کلمات مربوط به بازیابی رمز عبور به شما نمایش داده می‌شوند که باید از آن‌ها یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نوشتن کلمات بازیابی رمز عبور برای نصب لجر نانو ایکس

برای به خاطر سپردن رمز بازیابی پین کد، سه کاغذ بازیابی در جعبه لجر نانو ایکس وجود دارد. شما می‌توانید این رمز 24 رقمی را در جایگاه‌های مخصوص بر روی این کاغذها بنویسید و آن‌ها را در یک جای مطمئن نگه دارید.

کاغذهای بازیابی برای نگهداری از رمز بازیابی نصب لجر نانو ایکس

دقت کنید که این کاغذهای بازیابی باید تا قبل از این حرله کاملا خالی باشند. در غیر این صورت کیف پول لجر نانو ایکس شما اصل نیست. در مقاله تشخیص اصل بودن لجر، سایر روش‌های تشخیص اصل بودن این دستگاه را توضیح داده‌ایم. با نوشتن هر کلمه باید کلید سمت راست را فشار دهید تا به حرف بعدی بروید. از کلید سمت چپ نیز می‌توانید برای رفتن به حرف قبلی استفاده کنید. درنهایت نیز باید با فشردن هم‌زمان دو کلید، به مرحله بعدی نصب لجر نانو ایکس بروید.

مرحله پنجم نصب Ledgr Nano X: تایید عبارت بازیابی

پس از یادداشت کردن عبارت بازیابی، باید ترتیب 24 کلمه خود را تایید کنید. رمزی که در این مرحله به شما نمایش داده می‌شود، یک عبارت عبور به هم ریخته است که باید آن را با استفاده از کلیدهای ناوبری مرتب کنید. در این مرحله شما باید برای یافتن کلمه موردنظر و جابجا کردن آن از کلیدهای راست و چپ استفاده کنید. پس از یافتن هر کلمه و قرار دادن آن در جایگاه درست، باید هر دو دکمه را برای تایید به‌طور هم‌زمان فشار دهید.

تایید عبارت بازیابی نصب لجر نانو ایکس

این زمان‌برترین مرحله در نصب لجر نانو ایکس است. اگر در زمان نوشتن عبارت بازیابی اشتباهاتی را مرتکب شده باشید، در این مرحله به آن‌ها پی خواهید برد. اگر رمز بازیابی خود را اشتباه نوشته باشید، با خطا مواجه می‌شوید. درنتیجه یا باید به مرحله قبل برگردید و ای اینکه فرایند پیکربندی را از ابتدا انجام دهید. در نهایت پیام “Your device is now ready” بر روی صفحه نمایش داده می‌شود. حال آماده رفتن به مرحله بعد هستید.

آموزش تصویری نصب لجر نانو ایکس

مرحله پایانی نصب لجر نانو ایکس: استفاده از Ledger Live

در این مرحله باید با فشردن هم‌زمان هر دو دکمه، access dashboard را باز کنید.

پایان نصب لجر نانو ایکس

به این ترتیب نصب لجر نانو ایکس شما به پایان می‌رسد. حال می‌توانید با ورود به برنامه Ledger Live تنظیمات دستگاه خود را شخصی‌سازی کنید. در این حالت می‌توانید رنگ تم را انتخاب کرده و یا مقداردهی اولیه را انجام دهید. همچنین Ledger Live از شما می‌خواهد که مدل کیف پول سخت‌افزاری خود را انتخاب کنید. در اینجا باید روی لجر نانو ایکس کلیک کرده و به منوی بعدی بروید.

نصب لجر لایو در پایان نصب لجر نانو ایکس

در این منو باید چک‌لیست امنیتی را کنترل کنید. طی کردن این فرایند به این دلیل است که لجر می‌خواهد از طی شدن درست همه مراحل اطمینان حاصل کند. بنابراین باید تایید کنید که پین کد خود را خودتان انتخاب کرده‌اید و عبارت بازیابی خود را ذخیره نموده‌اید. در این مرحله Ledger Live به‌طور خودکار، اصل بودن کیف پول شما را مشخص می‌کند.

چک لیست امنیتی نصب لجر نانو ایکس

پس از انجام تنظیمات Ledger Live می‌توانید برنامه‌های جدید را برای استفاده از کوین‌های مختلف بر روی دستگاه خود نصب کنید. برای این کار باید از منوی موجود در سمت چپ پنجره برنامه لجر لایو استفاده کنید.

منبع: ledger.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید