ارز دیجیتال

آموزش صرافی پنکیک سواپ

آموزش صرافی پنکیک سواپ

صرافی پنکیک سواپ یکی از صرافی های غیر متمرکز است که در بازار امروز خرید و فروش ارز دیجیتال، بسیار رواج پیدا کرده است. این صرافی دارای رابط کاربری بسیار ساده ای است؛ به همین دلیل کاربران به راحتی می توانند با منوهای مختلف آن کار کنند. این صرافی امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را برای شما فراهم کرده است؛ به همین دلیل احتمال دخالت شخص سوم در معاملات و به خطر افتادن امنیت آن ها، نزدیک به صفر است. این قابلیت ها باعث شده که بیشتر افراد به دنبال آموزش پنکیک سواپ باشند. در این مقاله از کارن مارکت می خواهیم کار با این صرافی را به شما آموزش دهیم.

ورود به پنکیک سواپ

در اولین گام از آموزش پنکیک سواپ، می خواهیم نحوه ورود به این پلتفرم و ثبت نان در این صرافی را به شما یاد بدهیم. برای این کار باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

  1. یکی از کیف پول های ارز دیجیتال متا مسک یا تراست والت را بر روی گوشی خود نصب کنید
  2. وارد سایت صرافی pancake swap شوید
  3. از نوار بالایی وب سایت گزینه connect را انتخاب کنید
  4. کیف پولی را که می خواهید به این صرافی متصل کنید؛ انتخاب نمایید
  5. از طریق نرم افزار مربوط به کیف پول، بارکد نمایش داده شده را اسکن کنید

به این ترتیب کیف پول ارز دیجیتال شما به این صرافی متصل می شود و می توانید از طریق آن برای خرید و فروش پنکیک سواپ اقدام کنید. نکته مهم اینجا است که ممکن است در مرحله چهارم از فرایند آموزش پنکیک سواپ، به یک خطا برخورد کنید. این خطا با عبارت Provider error نمایش داده می شود. در این صورت باید دوباره وارد قسمت connect شده و گزینه wallet connect را انتخاب کنید تا خطا برطرف شود.

آیا پنکیک سواپ ایران را تحریم کرده است

خرید و فروش پنکیک سواپ

برای خرید و فروش پنکیک سواپ یا مبادله آن با دیگر ارزهای دیجیتال، باید پس از اتصال کیف پول به صرافی، گزینه exchange را از نوار سمت چپ وب سایت انتخاب کنید. حالا در پنجره بازشده، ابتدا باید رمز ارزی را انتخاب کنید که در کیف پول شما وجود دارد و می خواهید آن را با دیگر ارزهای دیجیتال مبادله کنید. حالا باید رمز ارزی را انتخاب کنید که قصد دریافت آن را دارید. به این ترتیب فرایند برداشت ارز دیجیتال قبلی از کیف پول و انتقال ارز دیجیتال جدید به آن، به صورت خودکار انجام خواهد شد.

از این طریق می توانید با انتخاب pancake swap به عنوان ارز دیجیتال دوم، آن را خریداری کنید. همچنین اگر از قبل این رمز ارز را در کیف پول خود داشته اید؛ می توانید با انتخاب آن در قسمت اول، اقدام به فروش پنکیک سواپ کنید.

آیا صرافی پنکیک سواپ ایران را تحریم کرده است

یکی از مزیت های معامله در صرافی پنکیک سواپ این است که خدمات آن در ایران تحریم نیست. در نتیجه می توانید بدون نیاز به تغییر آی پی و استفاده از فیلترشکن، از خدمات این صرافی استفاده کنید. می توان گفت همین موضوع یکی از دلایل محبوبیت آموزش پنکیک سواپ در ایران است. علاوه بر این انجام معامله در صرافی pancake swap نیازی به احراز هویت ندارد و می توانید به صورت ناشناس در آن فعالیت کنید. در نتیجه به لطف غیر متمرکز بودن این صرافی، نیازی به دور زدن تحریم ها و به خطر انداختن سرمایه با استفاده از تغییر آی پی نخواهید داشت.

خرید و فروش پنکیک سواپ

کارمزد پنکیک سواپ

یکی از مهم ترین مواردی که باید در آموزش پنکیک سواپ درباره آن صحبت کنیم؛ کارمزد pancake swap است. این صرافی همانند هر صرافی دیگری، برای ارائه خدمات به شما، کارمزدی را دریافت می کند. در نتیجه برای خرید و فروش ارز دیجیتال از این طریق، باید علاوه بر کارمزد شبکه، حدود 0.25 درصد از هر مبادله را به این صرافی پرداخت کنید. از این مقدار، 0.17 درصد پاداش تامین کنندگان نقدینگی است و 0.03 درصد به خزانه پنکیک واریز می شود. همچنین 0.05 باقیمانده هم مربوط به خرید توکن کیک از بازار برای فرایند توکن سوزی است.

یکی دیگر از مواردی که باید درباره کارمزد پنکیک سواپ بدانید این است که نباید قبل از گذشتن 72 ساعت از استیک، اقدام به برداشت نقدینگی کنید. زیرا در این صورت 0.1 درصد از مبادله را باید به عنوان جریمه پرداخت کنید. همچنین در استخر auto cake هم دو درصد از سود شما به عنوان کارمزد کسر خواهد شد.

کدام رمز ارزها را می توان در صرافی pancake swap معامله کرد؟

در حال حاضر حدود 28 توکن در صرافی pancake swap قابل معامله هستند. بیش از 90 درصد از این توکن ها نقدینگی بالایی دارند؛ به همین دلیل در کلاس های آموزش پنکیک سواپ گفته می شود که در این صرافی نیازی نیست از بابت تاثیر قیمت نگران باشید. به علاوه شما می توانید با استفاده از استخرهایی که در این صرافی وجود دارد؛ به سایر ارزهای دیجیتالی که در پنکیک سواپ پشتیبانی نمی شوند، دسترسی پیدا کنید. اما در این حالت نیاز به پرداخت مقدار بیشتری کارمزد خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید