مد و فشن

راه های صحیح نگهداری از عطر در طولانی مدت

وقتی صحبت از عطر و رایحه های خوش می شود، ذهن های علاقمند به عطر و زیبایی درگیر آن می شوند. نگهداری از عطر یکی از دغدغه های این افراد است.

بدون شک اگر اهل عطر و عطر بازی باشید، خوب می دانید که از دست دادن یک عطر گران قیمت، علاوه بر هزینه مالی می تواند چه حس ناخوشایندی را در ما ایجاد کند. نمی خواهیم بابت سهل‌انگاری در نگهداری از چنین ماده جذابی شما را نگران یا سرزنش کنیم. اما از همین ابتدا دو نکته را به سادگی بیاموزید.

وقتی عطر می خرید باید: 1. روش استفاده از عطر را بیاموزید و 2. روش نگهداری از عطر را جدی بگیرید.

در اینجا به شما کمک می کنیم که چگونه باید از یک عطر در مدت طولانی نگهداری کنید. خواندن این بخش نه تنها جیبتان را خوشنود می کند، بلکه با آن خودتان هم احساس خوبی خواهید داشت.

عطر ها ماده های نازداری هستند

این طبیعی است که افراد دلچسب، جذب چیزهای دلچسب شوند. اما عطر علاوه بر دلچسب بودن، کمی ناز و ادا اطوار هم دارد.

ناز دار بودن یک عطر به قیمت آن نمی تواند ربط مستقیم داشته باشد. زیرا به سادگی ممکن است که یک عطر کم قیمت هم پس از مدتی کوتاه، پر بکشد و شما را ترک کند. اولین نکته در نگهداری از عطر، توجه به ناز کردن های این ماده است. گرما و نور خوشید چیزی نیست که یک عطر بتواند تاب بیاورد.

با این حساب این ماده دلچسب را باید در حالت آفتاب مهتاب ندیده نگه دارید و هرگاه که خواستید حالی خوب در خود ایجاد کنید، آن را در آغوش خود، اسپری نمایید.

در حقیقت روغن و الکل موجود در هر عطر، عامل پایین آوردن ماندگاری عطر هستند. در واقع ماده هایی چون روغن و الکل، به سادگی می توانند در مقابل رطوبت، نور و گرما واکنش نشان دهند.

روش های نگهداری از عطر

از همین رو باید یک شعار ویژه برای نگهداری از عطر خود، در نظر داشته باشید:

«هرچه فضا تیره تر، عطر من ماندگارتر.»

عطرها هر جایی نمی خوابند

خیلی از ما به دلیل زیبا بودن شیشه های عطر، دوست داریم آن را جلوی چشممان قرار دهیم. مانند قرار دادن روی میز آرایش یا قفسه های گوناگون.

با این حال میزهای آرایشی که در کنار پنجره با نور مستقیم آفتاب مزین شده اند، جای خوبی برای عطرها نیستند. حال تصور کنید که این عطر را در کنار یک میز یا قفسه ای بگذارید که به شوفاژ هم نزدیک باشد. فاتحه عطر را باید بلند بلند بخوانید!

عطر ها حمام نمی کنند

اگر عطر و شیشه عطر خود را دوست دارید، دلیل نمی شود که آن را درون حمام نگه دارید. شاید ایده شما این است که بلافاصله پس از حمام و خشک شدن بدن، باید عطر زد.

ایده شما درست است. زمانی که بدن کمی مرطوب است، عطر می تواند با توجه با نقاط مخصوصی که اسپری می کنید، ماندگاری خوبی داشته باشد. اما این کار را با نگهداری از عطر در حمام انجام ندهید.

فرض را بر این بگذاریم که حمام شما نور چندانی ندارد، اما بخار و گرمای حمام را چه می کنید؟

با این حساب مهم ترین نکته در وهله اول برای نگهداری طولانی مدت از عطر ، محل نگهداری آن است. اما موضوع فقط به اینجا ختم نمی شود.

نگهداری طولانی مدت از عطر

نحوه استفاده از عطر، می تواند عمر عطر را بیفزاید

اولا که اگر عطرتان بسیار گران قیمت است و در ظرفی شیشه ای بزرگ قرار دارد، ترجیحا هنگام استفاده از آن، تمام احتیاط های لازم را رعایت کنید.

در مقابل استفاده از عطرهایی که شیشه های سنگین و بزرگی دارند، می توانید از عطر اش های کوچک در کیف خود استفاده کنید. حمل و جابجایی عطرها در عطر پاش، عاقلانه ترین کاری است که یک فرد می تواند انجام دهد.

اما در رابطه با نحوه استفاده بر اساس موضوع نگهداری از عطر باید نکاتی را به شما گوشزد کنیم:

  1. به محض اسپری کردن عطر در نقاط مورد نظر، درب عطر را فورا ببندید و آن را به محل نگهداری اش، بازگردانید.
  2. قبل از مصرف و استفاده، عطر را با شربت معده اشتباه نگیرید. نیازی به تکان دادن شیشه عطر نیست. این کار دل و روده عطر نازدار شما را به هم می پیچاند. به معنای ساده، تکان دادن شیشه، تاثیری در شدت رایحه عطر ندارد.
  3. اپلیکاتور را نیز دوست بدارید.

عطرهای زیادی هستند که اسپری کننده ندارد و برای زدن یا آغشتن آن ها به بدن یا لباس خود، باید از یک اپلیکاتور استفاده کرد.

همچنین برخی از عطر را تنها می توانید با سر شیشه حاوی عطر به بدن خود بزنید.

هم سر شیشه و اپلیکاتور، به سادگی می توانند آلوده شوند. آلودگی از هر نوعی می تواند، بلای جان یک عطر دل انگیز باشد.

این نکات را فراموش نکنید تا بتوانید برای مدت زمان بیشتری از عطرهای خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید