آموزش

آموزش ثبت نام در کوینکس

ثبت نام در کوینکس

در بازار ارزهای دیجیتال، صرافی‌ها نقش بسیار مهمی دارند. انتخاب یک صرافی خوب باعث می‌شود که شما بتوانید معاملات مطمئن‌تری داشته باشید و از دریافت سود خود مطمئن شوید. در کشور ما به دلیل وجود تحریم‌های خارجی و فیلترهای داخلی، پیدا کردن یک صرافی خوب که به کاربران ایرانی نیز خدمات دهد، کار مشکلی است. صرافی کوینکس یکی از صرافی‌های معتبر در دنیای ارزهای دیجیتال است که خوشبختانه در کشور ما نیز فعالیت می‌کند. این صرافی از پول‌های اعضای خود محافظت می‌کند و آن‌ها را هر زمان که بخواهند در اختیارشان قرار می‌دهد. برای شروع کار با این صرافی باید ابتدا در آن ثبت‌نام کنید. به همین دلیل در این مطلب از کارن مارکت نحوه ثبت نام در کوینکس و استفاده از آن را به شما آموزش داده‌ایم.

مراحل ثبت نام در کوینکس

مرحله اول: وارد وب‌سایت رسمی کوینکس به آدرس www.CoinEx.com بروید و در گوشه سمت راست و بالای صفحه اصلی بر روی دکمه Sign up کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام در کوینکس

مرحله دوم: بعد از باز کردن صفحه ثبت‌نام، باید ایمیل خود را وارد کنید.

نکته: توجه داشته باشید که در این مرحله باید از یک ایمیل معتبر و فعال استفاده کنید. چراکه ازاین‌پس همه خبرها و اطلاعات از طریق این ایمیل به دست شما می‌رسد. حتما برای ایمیل خود یک رمز عبور قوی در نظر بگیرید و آن را در جایی یادداشت کنید.

مرحله سوم: بر روی گزینه Get Code کلیک کنید تا کد تایید به ایمیل شما ارسال شود. پس از دریافت کد تایید، آن را در بخش مربوط وارد کنید. در این مرحله باید یک پسورد برای حساب خود تعیین کنید. حتما پسوردی بسیار قوی را به کار ببرید و آن را در جایی مطمئن بنویسید تا هیچ‌گاه فراموشش نکنید.

مرحله چهارم: تیک گزینه I’ve read & agreed to Terms of Service را بزنید. توصیه می‌کنیم که قبل از این کار حتما قوانین صرافی را با دقت مطالعه کنید. در پایان بر روی گزینه Sign Up کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام در کوینکس

اکنون مراحل اولیه ثبت نام در کوینکس به پایان رسیده است و می‌توانید از حساب کاربری خود استفاده کنید.

مرحله سوم ثبت نام در کوینکس

چگونه می‌توان به حساب کوینکس وارد شد؟

مرحله اول: بعد از تکمیل مراحل ثبت نام در کوینکس وارد وب‌سایت رسمی این صرافی شده و در قسمت بالا سمت راست بر روی گزینه Sign in کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام در کوینکس

مرحله دوم: بعد از واردکردن آدرس ایمیل یا شماره تلفن ثبت‌شده در مراحل ثبت‌نام و واردکردن پسورد بر روی گزینه Sign in کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام در کوینکس

مرحله سوم: به دلیل سطوح امنیتی مختلفی که برای کوینکس تعریف شده است، یک کد امنیتی به گوشی یا ایمیل شما ارسال می‌شود. شما باید این کد را وارد کنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.

نحوه اضافه کردن شماره تلفن به کوینکس

بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند که در کنار ایمیل از تلفن خود نیز استفاده کنند. در مراحل ثبت نام در کوینکس امکان افزودن شماره تلفن نیز وجود دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

مرحله اول: وارد وب‌سایت کوینکس شده و به حساب کاربری خود وارد شود. از منوی Account در قسمت بالا سمت راست، بر روی گزینه Account Setting کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام در کوینکس

مرحله دوم: وارد بخش Security Section شده و بر روی گزینه Bind موجود در سمت راست عبارت Mobile کلیک کنید.

مرحله هفتم ثبت نام در کوینکس

مرحله سوم: در این مرحله ممکن است یک کد GA از شما خواسته شود. اگر این کد را ندارید، با کلیک بر روی skip از آن عبور کنید.

مرحله هشتم ثبت نام در کوینکس

مرحله چهارم: کد تایید ارسال‌شده به ایمیل خود را وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام در کوینکس

مرحله پنجم: کشور خود را انتخاب کرده و شماره موبایلتان را وارد کنید. کد تایید پیامک شده را وارد کرده و بر روی Next کلیک کنید. با همین مراحل ساده، ثبت نام در کوینکس تکمیل‌شده و حساب کاربری به تلفن شما نیز متصل شده است.

مرحله دهم ثبت نام در کوینکس
مرحله یازدهم ثبت نام در کوینکس

نحوه اضافه کردن Google Authenticator به حساب کوینکس

Google Authenticator یک سامانه احراز هویت است که استفاده از آن ایمنی حساب کاربری شما را به طرز قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. این سیستم احراز هویت به شما در تنظیم رمز عبور قوی کمک کرده و با تولید رمزهای موقت 60 ثانیه‌ای از هک شدن حساب کاربری شما جلوگیری کرد. شما می‌توانید این برنامه را بر روی حساب کوینکس خود فعال کنید. در ادامه مراحل فعال‌سازی آن را به شما توضیح خواهیم داد.

مرحله اول: برنامه را از طریق اپ استورهای رسمی گوگل یا iOS دانلود و نصب کنید.

مرحله دوازدهم ثبت نام در کوینکس

مرحله دوم: وارد وب‌سایت رسمی کوینکس شوید و از منوی Account گزینه Account setting را کلیک کنید.

مرحله سوم: بخش Security section را پیدا کرده و بر روی گزینه Bind مقابل زیرمنوی TOTP Authentication کلیک کنید.

مرحله چهارم: کد تایید ایمیل را دریافت و وارد کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله پانزدهم ثبت نام در کوینکس

مرحله پنجم: برنامه Google Authenticator را در گوشی خود باز کرده و گزینه + موجود در گوشه سمت راست را بزنید. اکنون باید کد QR نشان داده‌شده در وب‌سایت کوینکس را اسکن کنید. این QR حاوی یک کد خصوصی 16 رقمی است که باید آن را در جای مطمئنی یادداشت کنید.

مرحله شانزدهم ثبت نام در کوینکس

مرحله ششم: برنامه یک کد تایید برای شما ارسال می‌کند که باید آن را وارد قسمت مخصوص کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید تا اتصال TOTP به پایان برسد. توجه داشته باشید که کوینکس از کلید خصوصی شما پشتیبانی تهیه نمی‌کند. پس اگر آن را گم کردید، دیگر نمی‌توانید Google Authenticator را مجددا به حساب خود متصل کنید.

آیا می‌توان به کوینکس یک زیرحساب نیز اضافه کرد؟

زیرحساب درواقع یک حساب فرعی است که تحت حساب اصلی کوینکس ایجاد می‌شود. این حساب‌ها به شما کمک می‌کنند که فعالیت‌های خود را راحت‌تر مدیریت کنید. شما می‌توانید بعد از ثبت نام در کوینکس، هر تعداد زیر حساب را ایجاد کرده و هر زمان به آن‌ها نیازی نداشتید، حذفشان کنید. توجه داشته باشید که نقل و انتقالات حساب‌های فرعی تنها محدود به حساب اصلی است. به این معنا که شما می‌توانید دارایی‌های خود را به حساب اصلی برگردانید، از طریق دارایی‌های حساب اصلی تجارت کنید و کلید API مخصوص به خود را داشته باشید. در ادامه این بخش توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید حساب فرعی خود را فعال کنید.

مرحله اول: برای این کار ابتدا باید مراحل ثبت نام در کوینکس را دنبال کنید. حال وارد حساب کاربری خود شده و از منوی Account زیرمنوی Sub-account را انتخاب کنید.

مرحله دوم: بر روی گزینه Enable Sub-account کلیک کنید.

مرحله سوم: یک نام دامنه دلخواه وارد کرده و دوباره بر روی گزینه Enable Sub-account کلیک کنید.

مرحله شانزدهم ثبت نام در کوینکس

مرحله چهارم: تا اینجای کار زیرحساب شما فعال شده است و اکنون باید یک زیرحساب جدید اضافه کنید. برای این کار گزینه Add a sub-account را بزنید.

مرحله پنجم: نام حساب و پسورد را انتخاب کرده و کد پیامک شده را وارد کنید. حال بر روی گزینه Create بزنید.

مرحله ششم: اکنون گزینه Send it to my email را برای دریافت اطلاعات پشتیبانی زیرحساب بزنید.

مرحله هجدهم ثبت نام در کوینکس

مرحله هفتم: ایمیل خود را وارد کرده و بر روی Send کلیک کنید.

مرحله هشتم: بر روی OK کلیک کنید تا ساخت زیرحساب شما تکمیل شود.

سخن پایانی

ثبت نام در کوینکس و استفاده از آن اصلا کار سختی نیست. در این مقاله تلاش کردیم که نحوه ثبت‌نام در این صرافی و ورود به حساب کاربری را به‌طور کامل برای شما توضیح دهیم. بعد از ثبت‌نام کار شما آغاز می‌شود. اکنون باید شروع به مطالعه کنید و با توجه به شرایط موجود بهترین ارزهای دیجیتال را بخرید تا همیشه در بخش برنده‌ها باقی بمانید. فراموش نکنید که فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال نیازمند به‌روز بودن و یادگیری مداوم است. پس هیچ‌وقت نباید آموزش را متوقف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید