تکنولوژی

برترین تولیدکنندگان دوربین مداربسته

برندها و نام های بسیاری را می توان در حوزه تولید دوربین های مدار بسته یافت. اما برترین تولیدکنندگان دوربین مداربسته همیشه چند نام به خصوص هستند که برای قرار گرفتن در جایگاه نخست با یکدیگر رقابت دارند.

در این بخش می خواهیم با بهترین نام ها در حوزه تولید دوربین های مدار بسته آشنا شویم. همراه ما باشید تا غول های این صنعت را به شما نشان دهیم.

1.    هایک ویژن از بهترین تولیدکنندگان دوربین مداربسته

هایک ویژن Hike Vision نامی است که افراد صنعت دوربین های مدار بسته و تحت شبکه آن را به خوبی می شناسند. این کمپانی چینی که از سال 2001 میلادی فعالیت خود را در هانگژو چین آغاز کرده، در رتبه بندی سال 2019 همچون سال های قبل توانست جایگاه نخست را از آن خود کند.

شاید رقابت جدی در بازار دوربین های مدار بسته را بتوان به رقابت بین هایک ویژن و داهوا خلاصه کرد که هر ساله در تلاش برای به دست آوردن جایگاه نخست این رتبه بندی هستند.

هایک ویژن به لطف نوآوری ها و ارزش هایی که خلق کرده با داشتن 13 هزار نیروی انسانی توانسته محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه کند.

این برند محصولات خود را در 100 کشور دنیا به فروش می رساند و در لیست محصولات خود تنوع خوبی دارد. انواع دوربین های آنالوگ، دوربین های تحت شبکه، دستگاه های ضبط تصاویر و حافظه های ذخیره سازی تحت شبکه در محصولات این برند به چشم می خورد.

بهترین تولیدکنندگان دوربین مداربسته

2.    داهوا از متمایزترین تولیدکنندگان دوربین مداربسته

داهوا (DAHUA) که تحت عنوان داهوا تکنولوژی در زمینه تولید انواع دوربین های مدار بسته و تحت شبکه فعالیت دارد، از سال 2001 مشغول به فعالیت است. این کمپانی چینی در کنار رقیب چینی دیگر خود، یعنی هایک ویژن، توانسته است بازار دوربین های مدار بسته را در دستان خود بگیرد و دیگر جایی برای برندهای به نام مثل پاناسونیک و سونی به جای نگذاشته اند.

تیم داهوا همیشه توانسته نام خود را در اولین ها ثبت کند. این برند در سال 2001 اولین دستگاه ضبط کننده دیجیتال (DVR) 8 کاناله را روانه بازار کرد. این نوآوری باعث شد بسیاری از افراد داهوا را معتبرترین برند موجود در بازار بدانند و محصولات آن را جایگزین برندهای دیگر کرده اند.

داهوا با 11 هزار نیروی انسانی در بیش از 150 کشور در سر تا سر دنیا فعالیت دارد. محصولات داهوا نیز دلیل دیگری است که رقابت برندهای مشهور را با آن سخت تر کرده است.

تنوع کاملی از محصولات نظارتی و مدیریتی در فروشگاه داهوا وجود دارد که می تواند نیاز مجتمع های مسکونی تا تجاری و اداری را پوشش دهد.

دوربین های مدار بسته داهوا علاوه بر اینکه تمام استانداردهای بین المللی را پوشش می دهند، ویژگی های متمایز و منحصر به فردی دارند که آنها را در برندهای دیگر نخواهید یافت. کیفیت ضبط 4K و کیفیت بالای ضبط تصاویر را فقط با محصولات این شرکت می توانید تجربه کنید.

از طرف دیگر با توجه به اهداف داهوا که هوشمندسازی ساختمان ها را دنبال می کند، می توانید انتظار خلاقیت ها و نوآوری های شگفت انگیزی را از این برند داشته باشید.

3.    دوربین های مدار بسته با کیفیت بوش

بوش (BOSCH) از دیگر تولیدکنندگان دوربین مداربسته محسوب می شود که توانسته جایگاه نسبتا خوبی را از آن خود کند. این کمپانی قدیمی هدف خود را حفاظت از زندگی مردم می داند و به همین دلیل خط تولیدهای فراوانی در هر زمینه ای از وسایل مربوط به خانه را راه اندازی کرده است.

این برند آلمانی دوربین های مدار بسته ای را طراحی کرده که قدرت تشخیص صدا و حرکت را دارند. البته این ویژگی ها در نمونه های مشابه داهوا هم دیده می شود.

هر چند بوش جایگاه خوبی را در رتبه بندی دوربین های مدار بسته دارد و سعی می کند فناوری های جدید را به دوربین های خود اضافه کند، اما محصولات این کمپانی یک عیب بزرگ دارند. این عیب چیزی نیست جز بدنه ضعیف دوربین ها که می تواند استفاده از آنها را در محیط های خارجی با مشکلاتی همراه کند.

تولیدکنندگان دوربین مداربسته با کیفیت

4.    اکسیس از تولید کنندگان کمتر شناخته شده دوربین مدار بسته

اکسیس (AXIS) را شاید افراد کمتری بشناسند. اما می توان آن را از قدیمی ترین تولیدکنندگان دوربین مداربسته به حساب آورد که اولین دوربین های تحت شبکه را تولید کرد. این کمپانی از سال 1996 مشغول فعالیت است و هدف خود را امنیت افراد در سر تا سر دنیا می داند.

محصولات این برند قابلیت استفاده در محیط های داخلی و خارجی را دارند و به دلیل الگوریتم رمزگذاری شده این دوربین ها، بسیاری از افراد خرید آنها را ترجیح می دهند. هر چند کیفیت ضبط تصاویر در این دوربین ها ممکن است پایین باشد، اما اکسیس با ارائه امکانات دیگر، این نقطه ضعف خود را به نوعی پوشانده است.

5.    یونی ویو از جدیدترین تولیدکنندگان دستگاه های امنیتی

حالا که از قدیمی ترین تولید کننده دوربین های مدار بسته صحبت کردیم، بد نیست به یکی از جدیدترین تولیدکنندگان دوربین مداربسته هم اشاره کنیم. یونی ویو (uniview) فعالیت خود را از سال 2011 شروع کرده و از برندهای معتبر چینی در زمینه تولید دستگاه ها و دوربین های حفاظتی است.

این برند برای اولین بار دوربین مدار بسته با سیستم IP را به جهان معرفی کرد. هر چند یونی ویو در این صنعت نوپا محسوب می شود، اما اهدافی دارد که می تواند آن را به یکی از پیشگامان تولید انواع دوربین های مدار بسته تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید